Захист житла: головні етапи оборони квартири з вогнепальною зброєю

Захист житла: головні етапи оборони квартири з вогнепальною зброєю

Кажучи про захист власності і помешкання, у контексті тієї ж довгоствольної вогнепальної зброї, варто більш розлого розібрати можливі сценарії оборони квартири і оселі загалом.

З одного боку, чим більше ситуацій ви продумали, тим, звичайно ж, краще. А з іншого – це призводить до поголовного захоплення зомбі-апокаліпсисами, громадянською війною та іншими вологими мріями диванних воїнів.

Звертаємо вашу увагу, що в цій статті не йтиметься про проблеми законності та наслідків для стрільця в юридичному аспекті.

Якщо ми говоримо про оборону квартири, то сама ситуація, коли до вас у багатоквартирному будинку хтось намагається вдертися, вже досить неординарна. Звичайно, що сусід-алкоголік, просто придурок або наркоман навряд чи зможе потрапити в квартиру із нормальними дверима. Тобто безпосередню загрозу він нестиме тільки в тому випадку, якщо ви самі пустите його всередину – елементарно відчините двері.

Наприклад вас підстерегли, дочекалися коли ви відчинили двері і тоді вже напали. Головне завдання у такому сценарії – уникнути первинного нападу і швидко дістатися до зброї. Тобто будь-яким чином уникнути первинної агресії, виграти час, дістатися до сейфа, відкрити його, дістати зброю, привести її в бойову готовність. І лише потім з'являється можливість застосувати її за прямим призначенням.

У переважній більшості ситуацій достатньо мати в передпокої один-два газових балончика нормальної ємності для повномасштабного залиття будь-якого вторгнення, а також номер телефону місцевої поліцейської дільниці. А тіло, що буде метушитися по квартирі, можна стримувати за допомогою швабри. І в процесі з надією чекати якнайшвидшого прибуття наряду.

А тепер поговоримо про ситуації, коли ви розцінили загрозу як досить серйозну, щоб застосовувати вогнепальну зброю.

Первинний алгоритм оборони квартири

Коли хтось намагається зламати ваші двері, дії для оборони квартири досить прості. Ви спокійно йдете до сейфа зі зброєю, готуєте її до бою і займаєте позицію. Було б добре, якщо ви заздалегідь попередите непроханих гостей про те, що ви вдома та озброєні, а також достатньо схвильовані, щоб радикально відсікти незаплановану зустріч. Зрештою, з того боку можуть і не знати, що вдома хтось є. І можуть навіть відмовитись від подальших дій.

Ukrainian Military Pages

Жоден нормальний злодій не полізе в дів, коли там є власник. А тим паче, коли власник волає через двері, що в нього є зброя і він буде стріляти, а для більшого ефекту ще й чимось ляскає, що схоже на пересмикування затвора.

Якщо після такого попередження спроби вдертися всередину не припинились, значить справа куди серйозніша, ніж здається. Або зловмисник несамовитий, або прийшов конкретно за вами, або за якоюсь цінністю у вашому домі. Відповідно, після цього ви займаєте зручну позицію і готуєтесь до вогневого контакту.

Отже, якщо ви почули, що в хтось ламає двері, алгоритм оборони квартири такий:

  • дістатися до сейфа;
  • вийняти зброю;
  • дістати також все, що потрібно (бронежилет,патронташ, якщо такий є);
  • підготувати зброю до бою;
  • попередили про те, що ви вдома і озброєні;
  • зайняти оборонну позицію;
  • подзвонили в поліцію і повідомити про те, що до вас в квартиру хтось вдирається.

До речі, перевірений факт – співробітники поліції приїжджають набагато швидше і охоче, якщо їх попередити, що ви озброєні. Мабуть, від самої думки, що хтось буде стріляти без їхнього дозволу, вони так шаленіють, що буває б'ють усі рекорди за швидкістю реагування.

Читати також: Як стати власником легальної зброї

Базова підготовка до самооборони і оборони квартири зводиться не до того, що ви спалюєте гроші на стрільбищі, а заміряєте секундоміром, скільки вам потрібно часу на всю описану вище процедуру. Після чого, про всяк випадок, помножуєте отриманий результат на два. Якщо у вас немає бойового досвіду, від хвилювання всі дії займатимуть приблизно в два рази більше часу, ніж у спокійній ситуації.

Тому в першу чергу відпрацьовуйте саме цикл підготовки до вогневого контакту. Чим швидше ви це робите на тренуваннях, тим меншу цифру доведеться множити на два.

Вибір позиції для самооборони

Другий дуже важливий момент у ситуації саме самооборони в квартирі – правильний вибір позиції для «привітання гостей». Це не маневрений бій, де ви скачете з позиції на позицію. Це скоріше Верден, просто швидший. Сидіть собі за стінкою, висунувши тільки ствол зброї і чекаєте, коли з'явиться ціль.

Тут, до речі, виникає питання вибору вогневої позиції. Річ у тім, що найчастіше, коли йдеться про довгоствольну вогнепальну зброю для захисту житла, ми маємо на увазі гладкоствольну зброю, у більшості випадків – 12-го калібру. Напівавтомат чи помпа, або мисливська двостволка – байдуже.

Ukrainian Military Pages

Вогневий контакт при обороні квартири відбувається на дуже малій дистанції (добре, якщо буде п’ять метрів), і якщо ви мешкаєте двері у двері із сусідами (а типове планування, як правило, влаштоване саме так), то можете собі уявити, що буде з дверима навпроти після кількох пострілів. І добре, якщо це будуть нормальні двері, а не профанація, яку можна зламати консервним ножем. А якщо випадково підстрелити сусіда, це вже буде зовсім інша стаття.

Відповідно, вибір вогневої позиції під час оборони квартири повинен бути не лише зручним для вас, а й безпечним для сторонніх осіб. Відкрийте двері і подивіться, чи не потрапляють у межі ймовірного обстрілу двері сусідів і сходи.

Якщо при пострілі у дверний проріз ви неминуче ризикуєте зачепити сторонні об'єкти, то такий варіант не для вас. Супротивника доведеться пропустити всередину. Подальші сценарії залежать від планування власної квартири, а так як цих варіантів безліч, то марно розглядати конкретні ситуації. Тому вирішуйте самі.

При виборі вогневої позиції враховуйте два основні чинники:

  1. Максимальний огляд, без «мертвих зон» або з мінімумом таких. Для цього можна використовувати великі коробки, які за габаритами схожі на людське тіло, щоб розуміти, наскільки просто або складно використовувати цю позицію для укриття.
  2. Власна безпека. Тобто наскільки ви самі можете безпечно сховатися, з мінімальною втратою для огляду.

Річ у тім, що саме поняття самооборони не має на увазі обов'язкове знищення або виведення з ладу супротивника. Мета в тому, щоб ситуація, у якій виникла необхідність захищати себе, просто завершилась. Не важливо, втік противник чи тихо приліг. В обох випадках ви зробили все, щоб вціліти, і вціліли.

І саме для цього й необхідно розглядати вибір вогневої позиції з позиції власної безпеки. Хоча б тому, що непрохані гості теж можуть прийти зі зброєю. І для вас стояти в проході, як ідеальна мішень – не найкращий вибір.

Проникнення через вікна

Дехто може запитати, а чому не йдеться про вікна?

Ну хоча б тому, що силовими проникненням через вікна, здебільшого,займаються поліцейські і спецпризначенці. А якщо вони таки за вами прийшли, і над будинком кружляє вертоліт, то вам вже взагалі мало що допоможе. Держава та силовики стають дуже наполегливими, якщо їм потрібно дістати якусь людину.

Складно щось зробити, коли ломляться і в двері, і в вікна, виносячи їх спеціальними засобами «master-key». Для всіх інших (нормальних) ситуацій, є антивандальна плівка і нормальні вікна. Ці речі, як мінімум, дадуть вам час на те, щоб дістатися до сейфа і взяти зброю. Проникнення через вікна становить загрозу тільки в тому випадку, якщо ви живе на першому поверсі.

Якщо є потенційна перспектива, що до вас можуть увірватися через вікно, то відпрацьовуйте в першу чергу саме те, як ви будете добиратися до зброї. А вже потім – як і звідки ви будете стріляти. Знову ж таки, в цій ситуації не забувайте – все, що не влучить у нападника, полетить «кудись туди» і може когось поранити, за що потім доведеться відповідати стрільцю. Тому в подібних ситуаціях завжди намагайтеся по можливості стріляти під таким кутом до цілі, щоб за нею було щось важкопробивне.

Власне вогневий контакт

Повертаємося до самого процесу стрільби, який, направду, набагато нудніший за процес підготовки до нього. Ситуація, коли вам доведеться вести повноцінний бій у форматі оборони квартири – досить малоймовірна, проте життя бентежне. В подібних ситуаціях, якщо справа дійшла до зміни магазину, то або вам гаплик, або ви дієте на придушення.

Є, звичайно, варіант, що вороги лізуть у двері, наче таргани, але це вже щось неймовірне. Насправді, якщо противник зіткнувся з активнім спротивом і не поступився, це означає лише одне: потрібно протриматися до прибуття поліції, бо вас цілеспрямовано намагаються дістати.

Повернемось до прикладного аспекту – стріляти необхідно спокійно і свідомо. Тобто стріляти тільки тоді, коли ціль з’явиться у полі зору. Зрештою, ви не знаєте, скільки всього нападників, і як добре вони озброєні. Правду кажучи, якщо ви не змогли вирішити проблему за допомогою одного магазину, значить або вас штурмує дуже активна і численна група, або ви десь дуже сильно помилилися. Або в тактиці (читай – у виборі позиції), або в підготовці.

Друге важливе зауваження: при активній стрільбі в обмеженому просторі дуже швидко стане димно і пильно. Димно від порохових газів, а пильно від того, що при влучанні у бетонну стіну виникає хмарка пилу. При інтенсивній стрілянині пам’ятайте, що, відстрілявши магазин, видимість буде сильно погіршена, і стане важче ідентифікувати загрозу. І не допоможе жодний ліхтарик. Тому намагайтеся стріляти рідко і якнайточніше.

Про всяк випадок нагадаємо, що в статті йдеться суто про оборону квартири із використанням вогнепальної зброї Ми не розглядаємо ні приватний будинок, ні (з якогось дива) самооборону на природі.

Оборона саме квартири, фактично, це найпростіший сценарій з тих, що можуть реально трапитись. Звісно, що ми не вглиблюємось у подробиці юридичного аспекту, як наприклад те, що стріляти краще в ситуації, коли нападник вже вдерся у помешкання і коли він теж озброєний.Використані джерела:
zbroya.info