![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi6RyUoaLVGBBYnSnMAICpj229yVfZM3CP14yxZ4t0XcTI0zqOF9jgG3bBNCYTwcEsTBop1ZdIplLh6Ai0hAgeU8MPpAp8DuwVFfdo_yhLiR_lXTj77wGwQ8_qo9ccYMLDh3nqcOP64eVPr/s1600/ump-s300_580x250.png)
У Болгарії, на узбережжі Чорного моря відбулися міжнародні тактичні навчання з бойовою стрільбою «Шабла — 2017».
Полігон розташований поблизу невеликого болгарського містечка Шабла, відповідно, навчання, в яких брали участь підрозділи зенітних ракетних військ Республіки Болгарія, України, Сербії та США, отримали таку ж назву.
«Особовий склад з бойовою задачею справився. Всі чотири ракети які ми привезли з України успішно вразили мішені», - підсумував результати навчань начальник зенітних ракетних військ Командування Повітряних Сил ЗС України генерал-майор Дмитро Карпенко.
«На полігоні «Шабла» була перевірена ефективність роботи ракет 5В55Р, які пройшли ремонтно-відновлювальні роботи в умовах заводу. Безумовно це правильне рішення, оскільки це дозволяє значно збільшити той запас, який є. Окрім того, ці роботи підтвердили також можливість експлуатації ракет, яким був продовжений ресурс», - повідомив директор Жулянського машинобудівного заводу «ВІЗАР» Анатолій Коваль.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEicnMM5mb9d6wqKlZ57CcEJDy3l8V8ivgJEUUzUL8yH6cIvXydF20LSs-rIL5p6qQELV0X1fZ02dn-iGHs0atI15HPEew80Dy4i8j_olOZcZMchDjD8s8T-8NKqnjhRug_-K88y6uVg7xvb/s1600/4c8d359b34d44dbe44412aeec2d4ddc7203f8f68.jpg)
Командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-полковник Сергій Дроздов прокоментував перебіг навчань: «Ми будемо брати участь у таких навчаннях і у майбутньому, це важливий досвід».
Окрім вже згаданих зенітних ракетних систем С-300, на цих навчаннях також здійснювались пуски з комплексів «Куб», «Нева», «Оса». Ці, ще радянські, системи в реальній обстановці конкурували з мобільними американськими системами «Авенджер».
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України www.mil.gov.ua