Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 26 липня 2017 р.

«Укроборонпром» показав оновлений беспілотний «Фантом», ракетне та термобаричне озброєння

26.07.17 | доповнено: 28.07.17
Ukrainian Military Pages

На військовому полігоні у Чернігівській області, «Укроборонпром» представив міномети, безпілотний транспортний засіб «Фантом-2», ракетне та термобаричне озброєння.

Про це повідомляє прес-служба державного концерну.

Вперше пройшов відриті випробування безпілотний БТР «Фантом-2», який отримав нове шасі 8х8 та подовжену платформу, яка дозволяє розмістити на ньому більш потужні бойові модулі.

Ukrainian Military Pages

Був також продемонстрований безпілотний авіаційний комплекс «Горлиця» (розробляється ДП «Антонов» у кооперації з провідними підприємствами України). Позиціонується як перший вітчизняний тактичний безпілотний комплекс, який може нести засоби враження.

Під час випробувань пройшов перевірку протитанковий ракетний комплекс «Стугна-П», який першим пострілом знищив умовну ціль на відстані біля 3 км, при максимальній дальності пострілу біля 5 км. Завдяки дистанційному пульту керування, наведення ракети на ціль було здійснене на відстані 50 метрів. У реальних бойових умовах це дозволяє забезпечити повну безпеку оператора «Стугни-П».

Випробування також пройшов легкий переносний ракетний комплекс «Корсар», який, як і «Стугна-П», розроблений «КБ Луч», що входить до складу «Укроборонпрому». Стрільба з цього комплексу велась на максимальну дальність у 2.5 км., а влучання першої ж ракети у ціль, підтвердило високі характеристики «Корсару».

Тестування також пройшли 60-мм та 120-мм міномети від ПАТ «Маяк».

За ходом випробувань спостерігав Секретар РНБО України Олександр Турчинов.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages

Особливу увагу Секретар РНБО приділив успіхам підприємств у розробці термобаричної зброї, а саме гранатам РГТ-27С та РГТ-27С2 від ДП «МФ «Артем» (структурний підрозділ ДАХК «Артем»). Ці гранати, масою не більше 600 грамів, створюють на дві секунди вогняну хмару об‘ємом не меншим за 13 м3, у який температура сягає 2500 градусів. Така температура дозволяє знищувати не тільки живу силу противника, але і виводити з ладу легкоброньовану техніку.

Ukrainian Military Pages

А також реактивному вогнемету РПВ-16, що розроблений та виготовляється на «НДІХП» (Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів, Шостка), який забезпечує ураження противника на дальності біля 1 км. За своєю фугасною дією граната РПВ-16, калібром 93 мм, еквівалентна артилерійському снаряду великого калібру

«У світі лише одиниці країн мають технологію створення термобаричних боєприпасів. Це перші розробки зброї такого типу в Україні. І вони з‘явились завдяки тому, що “Укроборонпром” у списку тих, хто вкладає кошти у науку та людей, розвиває свої компетенції», – зазначив Володимир Коробов, Заступник генерального директора з авіабудування та виробництва.Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт ДК «Укроборонпром»

довідник озброєння і військової техніки