Узгоджений фінальний вигляд системи беретів і знаків родів військ ЗС України

Ukrainian Military Pages

Як відомо, минулого року Президент затвердив проект щодо введення нових предметів однострою та знаків розрізнення Збройних Сил України. Більше про це можна прочитати тут:

Президент затвердив нові предмети однострою та знаки розрізнення ЗСУ

Згодом Концепцію почали готувати до затвердження і офіційного впровадження наказом Міністра оборони, на якого така функція покладена законом.

Після тривалої підготовки, проект отримав багато змін. Також проходило обговорення та подання пропозицій до проектів на сторінці робочої група у соціальній мережі Facebook. Докладніше про це тут: Робоча група запрошує до обговорення проекту військової символіки та подання пропозицій.

Одним з найбільш «проблемних» та дискусійних питань стали кольори беретів та беретні знаки, які передбачалися майже для кожного роду військ свої (та деяких окремих частин).

На момент затвердження Президентом ці атрибути однострою (проекти) виглядали так:

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages

І ось після тривалих узгоджень і змін у проектах, сьогодні, Віталій Гайдукевич на сторінці групи у Facebook оприлюднив результати цієї роботи:

Тут останнім часом часто питали, а що із горцями, а який фінальний вигляд системи беретів і знаків... Станом на сьогодні (а у нас країна "див", у нас все може різко змінитися як в кращий бік, так і в гірший, тож пальці слід тримати навхерст...) картинка от така. На кольороподіл не звертайте уваги. Воно "гуляє". Десантний відтінок , як у британців. Сіре, червоне, оливове-піхотне бачили на параді. ВСП - те саме, що у арти. Чорний танковий берет, це чорний танковий. Горці - темно-сірий.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages зображення © facebook.com/v.gaydukevich

Деякі з цих беретних знаків та берети у нових кольорах вже можна було побачити під час параду військ 24 серпня 2017 року, зокрема у парадних розрахунках артилеристів, танкістів та Сил спеціальних операцій.

Ukrainian Military Pages

Ukrainian Military Pages