Українська воєнна розвідка має впровадити всі стандарти та технології НАТО - Президент

Ukrainian Military Pages

Президент Петро Порошенко наголошує, що українська воєнна розвідка має продовжити розвиток та реформування, щоб впровадити всі стандарти та технології НАТО.

Про це він заявив на урочистостях з нагоди 25-ї річниці воєнної розвідки України під час відвідування одної з військових частин Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Вітаючи військовослужбовців ГУР Міністерства оборони України з професійним святом, Глава держави зазначив, що з моменту початку формування воєнної розвідки і до тепер вона посіла надзвичайно важливе місце в забезпечені оборони і безпеки.

«Перед ГУР стоїть стратегічне завдання – реформувати воєнну розвідку таким чином, щоб впровадити усі новітні технології та стандарти наших євроатлантичних партнерів», - наголосив Президент.

Він зауважив, що вже сьогодні військові розвідники мають новітню техніку, програмне забезпечення, яких ще 2-3 роки тому не мали. «Новітні безпілотні літальні апарати, засоби радіоелектронної боротьби, озброєння розвідників дали їм можливість в рази, якщо не в десятки разів, підвищити ефективність їх роботи», - констатував Петро Порошенко.

«Добування випереджувальної інформації, підвищення аналітичної та прогностичної складової розвідувальної діяльності сьогодні є пріоритетним завданням, яке я ставлю перед воєнною розвідкою. Впевнений, що завдання будуть виконані якісно і з притаманним вам професіоналізмом», - додав він.

Глава держави запевнив, що як Верховний Головнокомандувач докладатиме всіх зусиль для підтримки і забезпечення пріоритетного подальшого розвитку воєнної розвідки. «Я сьогодні можу твердо наголошувати – ніколи воєнна розвідка не мала таких умов, такої уваги, такого фінансування, як зараз. І не просто умов, фінансування і уваги. Такого рівня довіри, шани і поваги», - сказав він.

«Ми це маємо дуже цінувати – довіру народу. Вона зароблена кров’ю, професіоналізмом українських розвідників. Вони точно знають – там, де розвідники, там – перемога. І я дуже дякую вам за це», - наголосив Президент.

«Мало хто бачив обличчя, знає прізвища і навіть імена воїнів-розвідників, крім вас самих. Проте, всі знають, що розвідка на полі бою – це очі і вуха командира і штабу. Саме розвідка дозволяє чути і бачити противника, щоб своєчасно прийняти правильне рішення. На сьогодні ГУР по праву можна вважати одним із досвідченіших розвідувальних органів не лише в нашій державі, а й в Європі», - сказав Петро Порошенко.

Ukrainian Military Pages

Він наголосив, що саме нинішньому поколінню розвідників випала доля змінювати сталі стереотипи та вносити корективи в діяльність військової розвідки в умовах не оголошеної проти України гібридної війни з боку Росії.

«Саме ваш досвід зараз вивчається військовими розвідками усього світу. Досвід позитивний, досвід переможний. Здобуті документи, розроблені і представлені інформаційно-аналітичні матеріали, інші проведені спеціальні заходи наявно свідчать, що перехід на якісно новий рівень діяльності воєнної розвідки в Україні відбувся», - додав Президент. Головним управління ефективно використовуються сучасні технічні засоби розвідки, формуються нові підрозділи, які вже повністю опанували перспективні види технічної розвідки і продовжують нарощувати свої можливості, констатував він.

Особливу вдячність Петро Порошенко висловив воїнам-розвідникам за участь в антитерористичній операції на Сході України. «В найскладніший час, на початковому етапі проведення АТО на територіях Донецької і Луганської областей, підрозділи розвідки виконували найвідповідальніші і найнебезпечніші завдання», - зазначив Президент.

«Завдяки їхнім діям та самопожертві було врятовано сотні людських життів, військової техніки. Воєнні розвідники значно розшири спектр заходів, що дало можливість отримати повні дані щодо угрупувань російських окупаційних військ. Здобути, що важливо, беззаперечні докази воєнної присутності збройних сил Росії на окупованій території України», - також наголосив Верховний Головнокомандувач.

Петро Порошенко зазначив, що останнім часом було значно покращено матеріально-технічне забезпечення ГУР, збудовано житло для військових підрозділу, сучасний тренувальний центр за стандартами НАТО, аналогів якого немає в інших країнах Європи. «Це результат нашої співпраці з нашими стратегічними партнерами з країн НАТО – Сполученими Штатами Америки, Великою Британією, Польщею та іншими нашими партнерами», - додав Петро Порошенко, зауваживши, що цей комплекс дозволить здійснювати підготовку спецпризначенців за передовими методиками країн світу та з урахуванням досвіду, набутого під час проведення АТО.

Президент вручив державні нагороди військовим розвідникам.

Глава держави також оглянув будівлі та комплекси, збудовані для підготовки та забезпечення особового складу підрозділу спеціального призначення. Верховному Головнокомандувачу було продемонстровано тренування військових. Крім того Президент оглянув технічні засоби розвідки, які є на озброєнні у технічної розвідки, озброєння, спеціальне спорядження та технічні засоби, що є на озброєнні спецпризначенців.

Президент також повідомив, що підписав Указ про присвоєння імені генерал-майора Максима Шаповала спеціальному резерву Головного управління розвідки Міністерства оборони України. В документі зазначається, що ім’я героя присвоєно спецрезерву ГУР з метою увічнення пам’яті Героя України Шаповала, зважаючи на особливі заслуги перед Батьківщиною, виняткові мужність та героїзм, виявлені під час захисту суверенітету та територіальної цілісності України, а також враховуючи бойові заслуги, зразковість виконання поставлених завдань та високий професіоналізм. Глава держави вручив новий прапор підрозділу.

Ukrainian Military Pages


Техніка російських окупантів на Донбасі