Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 29 вересня 2017 р.

«Укроборонпром» веде розробку мобільного комплексу протидії БПЛА (шифр «Гриф 60»)

29.09.17
Ukrainian Military Pages На демонстраційному фото: система протиповітряної оборони NNBS від MBDA і Rheinmetall, фото © MBDA

ДК «Укроборонпром» веде розробку мобільного комплексу протидії безпілотним літальним апаратам (БПЛА), який призначений для виявлення, ідентифікації та супроводження БПЛА з послідуючою постановкою радіоелектронних перешкод каналам навігації, управління та передачі даних, видачею цілевказівки для вогневого враження та їх знищення.

Проект передбачає два етапи реалізації:

І етап – створення мобільного комплексу радіорозвідки та придушення каналів управління, навігації та передачі даних БПЛА:

прийняття на озброєння лише мобільного комплексу радіорозвідки та придушення каналів управління, навігації та передачі даних, дозволить нейтралізувати діяльність до 90% БПЛА противника.

ІІ етап – створення модулю вогневого враження:

прийняття на озброєння модулю вогневого враження дозволить нейтралізувати до 99% БПЛА противника за рахунок використання високоточної зенітної зброї (снарядів з повітряним підривом та ракет класу «земля-повітря» з лазерним наведенням). Також розглядаються альтернативні варіанти модуля (в тому числі лазерного ураження).

Характеристики:

БПЛА викривається невеликою радіолокаційною станцією (РЛС) і автоматично ідентифікується власною оптоелектронною головкою. Після ідентифікації об’єкта як ворожого, автоматично перенаправляє системи спостереження в напрямку викриття та супроводження РЛС підозрілого літаючого об’єкту, з одночасною постановкою активних перешкод, які порушують систему дистанційного управління БПЛА. Об’єкт в автоматичному режимі повертається до місця старту або продовжує політ у некерованому режимі до розрядки акумуляторів або закінчення пального. У разі неефективності порушення системи дистанційного керування БПЛА або повернення БПЛА до місця старту з розвідними даними, застосовується модуль вогневого враження, який знищує ворожий об’єкт.

Комплекс здатний виявляти цілі з площею поверхні від 100 см2 на відстані до 10-30 км, обладнаний не охолоджуваною двокоординатною кольоровою камерою з термальними датчиками та лінзами. РЛС працює в частотному діапазоні 400 – 6000 МГц.

Склад мобільного комплексу радіорозвідки та придушення каналів управління, навігації та передачі даних БПЛА:

 • шасі
 • пеленгатор, сканер
 • постановник радіоелектронних перешкод
 • оптико-електронний пристрій
 • пункт керування ланкою
 • БПЛА забезпечення (розвідка частот роботи БПЛА противника та подавлення каналів передачі розвідувальної інформації)
 • виносний пункт управління

Концепт модуля вогневого ураження:

 • шасі
 • зенітна гармата із снарядами повітряного підриву
 • зенітні ракети з лазерним наведенням
 • зброя лазерного ураження

Щодо практичної реалізації проекту, то у 2016 році було підготовлено спільне рішення з Міністерством оборони України на виготовлення дослідного зразка, що підтверджує веб-сайт Платформи Розвитку Інновацій (створена у формі державно-приватного партнерства між ДК «Укроборонпром» в особі ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» та приватними інвесторами).

Подальші етапи проекту передбачають виготовлення конструкторської документації та дослідних зразків з подальшим проведенням випробувань. Наразі інформація на якій стадії перебуває проект відсутня.

Нагадаємо також, що у 2016 році, майже одночасно з анонсом проекту, з'явилась інформація, що схожий за характеристиками мобільний комплекс протидії БПЛА розробляється КБ «Південне» спільно з Rheinmetall Defence.

Мобільний комплекс протидії тактичним безпілотним літальним апаратам, що дозволяє знищувати їх на висоті до 2 км і в радіусі зони ураження - до 4 км. Цей комплекс також повинен блокувати роботу БПЛА в широкому діапазоні частот в зоні до 30 км, - генеральний конструктор КБ «Південне» Олександр Дегтярьов (з інтерв'ю газеті «2000» №41(791) 14 — 20 жовтня 2016р.)

До складу цього мобільного комплексу повинні увійти засоби управління, розвідки, радіоелектронної протидії (боротьби) та вогневого ураження (система Skyshield від Rheinmetall Defence із 35-мм автоматичною гарматою). Всі елементи комплексу розміщуються на базі бронемашин підвищеної прохідності.

Читати більше: КБ «Південне» спільно з Rheinmetall Defence розробляє мобільний комплекс протидії БПЛА

мобільний комплекс протидії БПЛА Стенд КБ «Південне» на виставці «Зброя та безпека 2016». Київ, 11-14 жовтня 2016 року


довідник озброєння і військової техніки