![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjbnwcF3Kp8Q9-wncMLxr4FoKvFvNSFeqSUIyhKM5FEXx62e-Fv55-Y_9jgMtEFPFAA9wgFP4m966rKWjT3xZgL2CSwEQiqTLW1N8avEq-2FwNZ21ER7RLUkoHRzOlRXa3Kz63az43zAwm_/s1600/ump-U177_580x250.png)
Вчора, наприкінці дня, ще два малих броньованих артилерійських катери проекту 58155 прибули до Західної військово-морської бази, що в Одесі.
Кореспондент «Думской» зафіксував їх вхід в Одеський порт.
Катери з бортовими номерами U177 і U178 з'явилися в Одеській затоці близько 18:30, ще через півгодини вони були пришвартовані в Практичної гавані. Походом керував командир Першої бригади надводних кораблів, капітан другого рангу Дмитро Глухов.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhwJd-pJSHpGpLZw7zMcqiQ-3ZdMvStTGH4PaJVi9ngb8PMJenQ5gYs58oKBxDaOnKBN-ofe4zvt3TTV9YFXpaR2PjrIUcjtChqLcTPJAijL4UMod8P-Hvaa3_xrFBolJhNacuwqDHCj3GE/s1600/1.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEixPhTm3Fnk9DPFc3-iTcE7GvPZYIqy2hodPLyH7PFVCEUoIdwfotsmsmVSzjsdD5OoNpOG7FhE5Z9SkVlScrvz3cke0COLd0KrEcSVV6FW22I81OJtf885pGq8i2nyzqmjtVAYzleUyhTN/s1600/2.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgirEQZge0yAbluoI_CC3oy0Ia2kcWRrs02NF2fleAjlEFmYqCakTeugEUUycnDxbIUG-sk7mlnYYUXeWolKaJp-NUlijKTUOpJdtHXTlsBd8dooLkx-Et4a5fY56dSEb3fALpFLZG79ALC/s1600/3.jpg)
Нагадаємо, що 9 вересня до Одеси прибули інші два бронекатери проекту 58155 з бортовими номерами U176 та U179. Пізніше було повідомлено, що вони отримають імена «Вишгород» та «Нікополь».
Ці чотири катери були закладені 7 квітня 2016 року (зав. номери 01028-01031, бортові номери U176-U179) на Київському суднобудівельному заводі «Кузня на Рибальському», в рамках Державного оборонного замовлення на 2016 рік.
Два перших катери проекту 58155, шифр «МБАК» (Гюрза-М) - U174 «Аккерман», U175 «Бердянськ» введені до бойового складу Військово-Морських 6 грудня 2016 року.
Таким чином, після завершення випробувань та включення до бойового складу, чотирьох новозбудованих МБАК, їх кількість у ВМС складе шість одиниць, що відповідно зробить цей тип катерів основним артилерійським катером Військово-Морських Сил.
Наразі більшість серед артилерійських катерів складають катери проекту 363У, 1972-1973 років випуску, також у строю один артилерійський катер пр.1400М «Гриф» - U170 «Скадовськ». Як раніше повідомлялось Командуванням ВМС, у зв'язку із введенням до бойового складу нових МБАК типу «Гюрза-М», інші катери планується поступово (до 2020 року) вивести з бойового складу ВМС ЗС України.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhTeOpQNBYuLmzJqJul2XVvg-nWC4fHn1G-FEDZlYKJFEtQ510y4zK3kYTJwGOifvceiqy0bXNDuVWkh5Dhog3Jn1Im1T1hE53W-kACugYnGqCz1VIRhHDKX10zzINRiLBwbbOTEST8A6W8/s1600/U171_boat_pr.376U_20170703maybe.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgm3msGwYFnbW8Fw0H2wWl7-Y1HR8OpBNu7KwKhXGsIjmsXz4mrjdFc-wFd2Q2KUrgf2FPKObWk_B_9_JwGNewaEY1WnIc-kfhLLG9JRs4mzrin5uuhmyjZ67RBziR-pzJFHfueJTLERfDa/s1600/U171%252BU173_boat_pr.376U_20170703.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg11vCBEfht5yySPtZGAeRPwmeDW8KTVREWYdi8Mk3K-CJLEOhhuxbHSV8fPnxgJNTJxrFmdPCxUsH_DV1kJYFCEkY1KGvGqxLZaDRvBg-Iq00Eel5wCAxEUvItk8yOFERkxJFyeKEBhNEq/s1600/U170_Skadovsk_2012-07-20.png)