Машина старшого офіцера батареї на гусеничному шасі (1В26-1) зі складу КАУ «Оболонь-А»Машина 1В26-1 (старшого офіцера батареї на гусеничному шасі) - є рухомим пунктом управління артилерійською батареєю, озброєною артсистемами типу 2С1, 2С3, 2С5, 2С19.

Призначена для використання у перспективному комплексі автоматизованого управління (КАУ) артилерійським дивізіоном (батареєю) у складі автоматизованої системи управління тактичної ланки ракетних військ і артилерії (РВіА).

Розробник: Державне підприємство «Львівський завод «ЛОРТА», Львів

Машина 1В26-1 старшого офіцера батареї (СОБ) входить до складу комплексу автоматизованого управління артдивізіоном «Оболонь-А».

Також може випускатися на колісному шасі - для артилерійських підрозділів причіпної артилерії.

Машина старшого офіцера батареї на гусеничному шасі (1В26-1) була представлена на ХІІ Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека 2017» у Києві.

Машина старшого офіцера батареї (1В26-1) на гусеничному шасі (МТЛБу) - Ukrainian Military Pages Машина старшого офіцера батареї (1В26-1) на гусеничному шасі (МТЛБу) на «Зброя та безпека-2015».

КАУ «Оболонь-А» це автоматизована система управління нового покоління і високого інтелектуального рівня. Під час розробки блоків машин комплексу використана сучасна елементна база провідних світових виробників.

Машина старшого офіцера батареї (1В26-1) на гусеничному шасі (МТЛБу) - Ukrainian Military Pages Машина старшого офіцера батареї (1В26-1) на гусеничному шасі (МТЛБу) - Ukrainian Military Pages Машина старшого офіцера батареї (1В26-1) на гусеничному шасі (МТЛБу) на «Зброя та безпека-2015».

Машина 1В26-1 забезпечує автоматизоване виконання основних завдань::

 • збір даних про батарею і отримання бойових завдань;
 • підготовка вогневих позицій батареї до ведення вогню, топогеодезична прив'язка вогневої позиції батареї;
 • підготовка стрільби та управління вогнем батареї, в тому числі:
  • визначення установок та інших даних для стрільби, доведення їх до АС;
  • проведення метеорологічної, балістичної підготовки батареї;
 • управління вогнем батареї, коригування вогню;
 • підтримання зв'язку з начальником штабу дивізіону (НШДн), командиром батареї (КБ), командирами артсистем (АС), а також забезпечення внутрішнього зв'язку;
 • ведення радіаційної і хімічної розвідки;
 • водіння колон;
 • функціональне резервування машини НШДн та іншої машини СОБ у разі виходу їх з ладу під час роботи у складу КАУ.

Варіант компоновки частини технічних засобів на гусеничній платформі Автоматизовані робочі місця

Читати більше: Комплекс уніфікованих технічних засобів для командно-штабних машин та вогневих засобів артилерії

До складу машини 1В26-1 входить виносний комплект ВК-2, який функціональне резервує засоби оброблення, управління та зв'язку машини 1В26-1 у разі виходу їх з ладу, забезпечує окреме управління другим вогневим взводом (за необхідності, у разі повзводного розташування артсистем на вогневих позиціях), створення командного радіонапрямку у разі утворення системи синхронізації.

Виносний комплект апаратури управління Виносний комплект апаратури управління

Читати більше: Машина начальника штабу артдивізіону на колісному шасі (1В26П-2) зі складу КАУ «Оболонь-А»довідник озброєння і військової техніки