Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 18 жовтня 2017 р.

Новим Законом України «Про освіту» передбачено збільшення призовного віку з 1 січня 2030 року

18.10.17
Ukrainian Military Pages

Набув чинності прийнятий Верховною Радою Закон України № 2145-VIII «Про освіту», який зокрема передбачає перехід на дванадцятирічну повну загальну середню освіту.

У зв'язку із збільшенням термінів здобуття освіти, прикінцевими положеннями Закону передбачено внесення змін у Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу», які набувають чинності з 1 січня 2030 року, щодо збільшення призовного віку до з 18 до 19 років:

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім:
...
абзацу другого підпункту 5 пункту 4 цього розділу, який набирає чинності з 1 січня 2030 року.

4. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
...
5) у Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 38, ст. 324 із наступними змінами):

у частині першій статті 15 цифри "18" замінити цифрами "19";
...

Чинний текст частини першої статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» наразі виглядає так:

1. На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі - громадяни призовного віку).

Крім того законом внесені зміни щодо підстав надання відстрочок, які вже набули чинності.

Нагадаємо, що у 2015-2017 роках згідно указів Президента України призову на строкову військову службу підлягали громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку, придатні за станом здоров'я та не мають права на відстрочку.

Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО не залучаються. Основною метою призову на строкову військову службу є формування військово-навченого людського резерву.

Закон дає право особам призовного віку, тобто з 18 років, добровільно вступити на військову службу за контрактом. Відповідно з 01 січня 2030 року таке право буде надаватися з 19 років.


Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram