На Львівщині триває масштабна розбудова військової інфраструктури

Ukrainian Military Pages

Останніх два роки у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки та 184-му навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного активно тривають роботи з відновлення та нарощення інфраструктури.

У пікові часи у цих військових навчальних осередках одночасно підготовку проходили близько 15 тисяч військовослужбовців з багатьох військових спеціальностей для Збройних Сил України.

Старих казармено-житлових фондів катастрофічно не вистачало, тому люди розміщувалися в обладнаних наметових містечках. Проте, постійно жити у таких умовах неможливо, особливо взимку.

З метою розв'язання проблемних питань щодо розміщення військовослужбовців у комфортних умовах, сучасного обладнання місць їх розташування, навчання та відпочинку, у Міністерстві оборони втілюється планова комплексна програма щодо розбудови інфраструктури військових містечок по території України.

Читати також: Хід будівництва бригадного табірного містечка на полігоні «Широкий Лан» (відео, фото)

Як повідомив начальник відділу капітального будівництва та ремонту Західного Територіального квартирно-експлуатаційного управління майор Володимир Клецун, у 2016 році з метою відходу від розміщення особового складу у наметах та забезпечення їх належними мінімальними умовами для проживання на замовлення Західного ТерКЕУ було розроблено 5 проектів на будівництво казарм за спрощеною системою.

Тобто такий об’єкт має бути практичним в експлуатації, якомога дешевшим у будівництві та потребував мінімум часу для зведення.

Вибір зупинили на одноповерховій казармі розміром 60 на 16 метрів зі збірно-блочним фундаментом, стінами з газобетонних блоків та метало-черепичним дахом, змонтованим на фермах і підключенням до зовнішніх інженерних мереж.

Читати також: В 184-му навчальному центрі презентували проект з нарощування казармено-житлового фонду

— У будівництві ми застосовуємо стандартні матеріали, які використовуються для будівництва житла в Україні та об’єктів соціальної інфраструктури, — розповів майор Володимир Клецун. — Це газобетонні блоки, сучасні металопластикові вікна та двері. Стіни штукатурять, шпаклюють та фарбують, у санітарних приміщеннях — керамічна плитка, у спальному та решті приміщень — дерев’яна підлога. Також передбачено встановлення всіх необхідних сантехнічних систем, опалення, протипожежної сигналізації, мережі зв’язку тощо. Якщо порівнювати із наметом, у такій казармі передбачені достатньо комфортні умови для проживання військовослужбовців. А найголовніше — капітальна будівля служитиме довго, в ній буде тепло і під час сильного дощу не протече, як намет.

Слід відзначити, що з початку 2017 року, на замовлення Західного ТерКЕУ три таких казарми вже введені в експлуатацію на Яворівщині. Решта дві — згідно з календарним графіком та умов угоди плануються до здачі наприкінці поточного року.

Втім будували тут цьогоріч не лише казарми. У навчальних центрах відновили і модернізували три їдальні, в яких тепер можна організовувати харчування за розширеним Каталогом продуктів.

Читати також: На полігонах та навчальних центрах ЗСУ можуть з'явитися рекреаційні центри натівського зразка

Відремонтували склад для зберігання лазерної системи імітації бою «MILES», ввели в експлуатацію сучасний тренажерний комплекс. Також збудували «з нуля» унікальний Центр імітаційного моделювання — триповерховий навчальний корпус.

— Загалом Західне ТерКЕУ виступає замовником будівництва на території 8 областей Західної України, — зазначив головний інженер Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління полковник Василь Стеців. — Відповідно у межах кожної області за нашими замовленнями будуються нові об’єкти, відновлюються старі фонди. Це стосується у першу чергу казарм, їдалень, штабних будівель тощо.

Наприклад минулого року Західним ТерКЕУ було освоєно близько 100 млн грн, а у поточному році передбачено освоїти близько 150 млн грн. Зокрема, 55 млн грн з них заплановано для розвитку інфраструктури МЦМБ та 184-го НЦ Національної академії сухопутних військ — це майже на половину більше ніж тут було освоєно минулого року.

Офіцер розповів, що розпочинається втілення у життя і програми будівництва житла для військовослужбовців контрактної служби, на яку виділятиметься один мільярд гривень.

Ukrainian Military Pages

План капітального будівництва, реконструкції та капремонту, затверджений Міністром оборони України, передбачає початок будівництва на 2017 рік 91 казарми поліпшеного планування.

Читати також: Міністр оборони представив типові гуртожитки нового зразка для військовослужбовців (відео)

окрема, у межах відповідальності Західного ТерКЕУ передбачено будівництво 34-х таких казарм. А саме — в селищі Старичі, поблизу Яворівського полігону планується звести 4 двоповерхові казарми поліпшеного планування, де розмістяться 480 військовослужбовців військової служби за контрактом. Вони проживатимуть у двокімнатних модулях, розрахованих на 10 осіб. Кожний модуль матиме окремий санвузол та душову.

Ukrainian Military Pages

Слід відзначити, що на Яворівщині, крім Західного ТерКЕУ замовником будівництва виступає і Яворівська КЕЧ району, яка у селищі Старичі веде будівництво 3 казарм спрощеного типу і планує будівництво ще 7 подібних будівель. Невдовзі тут планують розпочати будівництво ще більше нових об’єктів.Використані джерела:
Офіційний вебсайт Міністерства оборони України