Пріоритетами ДОЗ-2018 стануть засоби боротьби з танками і БпЛА, модернізація літаків та БМП

Ukrainian Military Pages

Пріоритетними видами озброєння в структурі держоборонзамовлення на 2018 рік, яке формує Міноборони, стануть засоби боротьби з безпілотними літальними апаратами, протитанкове озброєння, броньовані машини піхоти, а також проведення модернізації літаків і вертольотів.

Про це під час слухань у Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони проінформував заступник директора департаменту військової політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони Владислав Шостак, повідомляє УНІАН.

«По-перше, це забезпечення підрозділів, які виконують завдання в зоні АТО. Ми продовжуємо забезпечувати їх високоточним озброєнням, зокрема комплексами радіоелектронної боротьби, які дають змогу боротися з безпілотними літальними апаратами. Друге питання - це протитанкові засоби для того, щоб бути готовим дати відсіч збройній агресії», - сказав він, додавши, що Міноборони продовжує оснащувати Збройні сили броньованими машинами і БТРами.

«Ми традиційно і поетапно проводимо модернізацію літаків і вертольотів. Це високотехнологічний процес, і його масштаби обмежені. Купити ми таку техніку не можемо, це дуже дорога техніка», - додав Шостак.

За його словами, пріоритет надаватиметься українським виробникам озброєння.

Також Владислав Шостак повідомив, що частка приватних постачальників озброєння для забезпечення потреб державного оборонного замовлення з початку збройної агресії Росії проти України з 2014 року по 2017 рік зросла з 40% до 55%.

«У 2014 році було 60% або більше – це «Укроборонпром», а цього року вже 45%. Тобто приватний сектор вже отримав велику частку», - сказав він.

За словами Шостака, в 2017 році загальний розмір державного оборонного замовлення становить 8 млрд грн.

«Нам наступного року для закупівлі зразків озброєння буде виділено близько 10 млрд грн», - додав він.