Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 22 грудня 2017 р.

Компанія UaRms заявляє про недобросовісну конкуренцію у сфері держзакупівель шоломів

22.12.17
Ukrainian Military Pages

Компанія UaRms – виробник засобів індивідуального захисту та екіпірування, зробила заяву стосовно держзакупівлі балістичних шоломів власного виробництва та недобросовісної конкуренції з боку однієї з компаній.

Редакція Ukrainian Military Pages також готова надати можливість викласти свою позицію іншим зацікавленим сторонам. Далі текст заяви керівництва компанії UaRms.

Заява
щодо вилучення шоломів «ТОР-Д» з користування у підрозділах ДШВ та ССО
Збройних Сил України

В ході проведення процедур державних закупівель шоломів «ТОР-Д» частинами ДШВ та ССО ЗС України, ТОВ «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000», яке тривалий час було монополістом у постачанні військових шоломів до МО України, усвідомлюючи застарілість своєї матеріально-технічної бази та неможливості постачати шоломи, які б задовольнили замовника, розгорнули кампанію з недобросовісної конкуренції.

Колишній директор «ТЕМП-3000» Євтушенко Є.В. подав на ім’я міністра оборони України скаргу (лист від 04.08.2017 № 291) з суцільно викривленою інформацією стосовно наших шоломів, що постачалися до частин ДШВ ЗС України, та із звинуваченнями у корупції.

В ході призначеного наказом Міністерства оборони України від 11.08.2017 № 427 (зі змінами) службового розслідування не було виявлено з боку постачальника порушень законодавства у сфері господарської діяльності та фактів корупції у тендерних процедурах, які проводились військовими частинами ДШВ ЗС України.

Разом з тим, вважаємо, що представники Військової служби правопорядку (ВСП), яким було доручено провести службове розслідування за скаргою, проводили розслідування заангажовано, упереджено, некваліфіковано, з викривленням та тлумаченням на свій розсуд фактів та документів. Складається враження, що розслідування або було «замовлено», або співробітники ВСП не відповідають кваліфікаційним вимогам до займаних посад. В свою чергу, ми це намагатимемося вияснити через суд після отримання остаточних висновків по розслідуванню.

В наслідок цього, на підставі доповіді ВСП, Міністерством оборони прийняте рішення про призупинення до закінчення службового розслідування закупівлі шоломів «ТОР-Д» та видачі їх особовому складу Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

І навпаки, шоломи кулезахисні виробництва «ТЕМП-3000», якість яких викликає сумніви, бо не підтверджується ніякими пройденими випробуваннями ані по ВСТ 01.301.002 – 2009 (01) «Військова система стандартизації. Організація та проведення військових (дослідних) випробувань предметів речового майна. Основні положення», ані по Постанові Кабінету Міністрів України № 345 від 25.02.2015р., продовжують закуповуватись Міністерством оборони.

Довідково.

Шоломи «ТОР-Д» пройшли випробування в акредитованих балістичних лабораторіях країн НАТО та підтвердили рівень захисту від куль ІІІ-А за стандартом NIJ STD-0106-01, а при перевірці на захист від уламків у відповідності до стандарту НАТО STANAG 2920 показали рівень V50 (minimum fragmentation velocity V50 m/s) = 698,8 м/с, що відповідає максимальному рівню захисту F6 (STANAG 2920 Protection Levels), на підставі якого показник V50 повинен бути не менш ніж 650 м/с.

Якість Шоломів також посвідчена:

1. Сертифікатом відповідності, номер в реєстрі Державної системі сертифікації УкрСЕПРО UA 1.080.0040127-16 від 30.11.2016 року, виданим Міністерством економічного розвитку і торгівлі України;

2. Протоколами балістичних випробувань, виданими Науково-випробувальною лабораторією зброї та спеціальних захисних матеріалів науково-інноваційного відділу науково-методичного центру організації наукової та науково-технічної діяльності Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, а також Відділом випробувань Державного науково-дослідного інституту МВС України.

3. Актом визначальних відомчих випробувань Шолому, Акт затверджено Начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України 04.06.2016 р. Акт № 36/16102-021).

4. Наказом Міністерства оборони України від 15.12.2016 р. № 691 з призначенням, що передбачає безпечне десантування парашутним способом.

Заявляємо, що ми і надалі будемо робити все для того, щоб військовослужбовці української армії мали надійні засоби балістичного захисту, вкладаючи в цю роботу зусилля, кошти та використовуючи новітні технології. Вже пройшов балістичні випробування шолом 2-го класу захисту (пістолет ТТ), пройшла випробування лобова балістична накладка, що збільшує клас захисту серійного шолому «ТОР-Д» з 1А до 2 за ГСТУ 78-41-004-97, розробляються нові вироби.

В решті решт, тільки споживачам, тобто військовим на «нулі» та тим, хто знаходиться у пунктах постійної дислокації, вирішувати, хто з виробників постачає до армії сучасний та якісний продукт. Саме на вашу підтримку та розуміння ми сподіваємось.


З повагою,
Команда ЮАРМС
Даний матеріал відноситься до авторських публікацій.
Думка редакції може не збігатися із точкою зору авторів матеріалів.

Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram


довідник озброєння і військової техніки