На озброєння ЗСУ прийнято 7,62-мм cамозарядну напівавтоматичну снайперську гвинтівку UAR-10

Ukrainian Military Pages Гвинтівка Zbroyar Z-10 (UAR-10) на виставці «Зброя та безпека-2017», фото: Zbroyar

Нині Збройні Сили України у переважній більшості оснащені 7,62-мм гвинтівками СВД, яка ефективно працює на відстані до 800 метрів. Утім багато хто вважає цю снайперську гвинтівку морально і фізично застарілою, тож на її заміну і запропонували вітчизняну гвинтівку UAR-10.

Вітчизняна снайперська гвинтівка має зручну конструкцію: може бути розібрана на дві складові частини, що дозволяє зменшити її габарити та забезпечує компактність при транспортуванні.

Ствол гвинтівки консольно закріплений, чим досягається стабільність пристрілювання. На верхній частині ствольної коробки і на цівці виконані напрямні типу Пікатіні для встановлення прицільних пристосувань та інших аксесуарів. Ударно-спусковий механізм допускає стрільбу лише одиночними пострілами, оптимізований для точної стрільби.

Цівка жорстко спирається на ствольну коробку. Для зниження рівня звуку та спалаху під час пострілу гвинтівка може оснащуватися глушником. Вона забезпечена прикладом MagPul PRS з регульованою щокою і висувним потиличником.

Ukrainian Military Pages Снайпери 79-ї одшбр з гвинтівками Zbroyar Z-10 308Win, фото © Паша К. Кашчук

Самозарядну напівавтоматичну снайперську гвинтівку UAR-10 можна вважати аналогом американської автоматичної гвинтівки АR-10.

Особливістю конструкції української UAR-10 є постійне з'єднання рукоятки взведения з рамою затвора (на відміну від AR-10). Це дозволяє як витягнути застряглий набій, так і здійснити ручне досилання. Хромований зсередини ствол виготовлений із нержавіючої сталі має гарантований ресурс до 7000 пострілів.

Із зручностей також можна відзначити невеличке заглиблення на ємності для кріплення магазина з набоями з обох боків (під праву чи ліву руку) для кращого утримання пальця поза спусковим гачком.

У ній також реалізовано ще одне вдале конструктивне рішення, а саме — за рахунок автоматики на відведенні порохових газів з’явилася можливість здійснювати до 21 пострілу за хвилину

При цьому під час стрільби розсіювання від точки прицілювання становить до 3 см. Прицільна дальність ураження — до 1200 метрів, калібр — 7,62 мм. Її вага становить 5 кг, а довжина (залежно від приклада) — від 103 до 124 см.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Гвинтівка Zbroyar Z-10 (UAR-10) на виставці «Зброя та безпека-2017», фото: ZbroyarВикористані джерела: Видання Міністерства оборони України «Народна армія», 2018 №4 (5536)

довідник озброєння і військової техніки