Раптом війна: Євросоюз розробив план швидкого перекидання військ по своїй території

28.03.18
Ukrainian Military Pages

Євросоюз сьогодні оприлюднив план швидкого перекидання військ по своїй території. НАТО вважає таку спроможність спільної оборони життєво важливою на випадок конфлікту з Росією.

Обидві організації бажають створити свого роду «військовий Шенген» для переміщення військових без прикордонних формальностей. До вимог бойової техніки також доведеться пристосувати дорожню інфраструктуру, зокрема мости і тунелі.

«Ми забезпечимо найбільш ефективне використання інвестицій, - сказала єврокомісар з питань транспорту Віолета Булц.- Ми в ЄС об'єднуємо наші пріоритети і зусилля, щоб створити належну інфраструктуру для всього Союзу. В майбутньому нам доведеться узгодити ці наші стратегії з НАТО».

Особливо уразливими відчувають себе країни північного сходу ЄС. Своїми торішніми навчаннями «Захід» Росія продемонструвала НАТО більш високу мобільність своїх сил в регіоні. Спеціаліст по європейській безпеці, вважає, що нові об'єкти транспорту матимуть подвійне призначення:

«Вартість не надто зросте, просто при будівництві шосе і залізниць будуть враховуватися військові потреби, - сказав Свен Біскоп. - Але ми не збираємося будувати дороги спеціально тільки для військових».

У Польщі дорожнє будівництво вже йде з великим розмахом. При перекиданні туди американського батальйону з німецького порту кілька бойових машин протаранили мости, які виявилися нижчими, ніж припускали в НАТО. П'ять одиниць пошкодженої бронетехніки довелося залишити в Німеччині.


Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram

ua en
Використані джерела:
Euronews