вівторок, 27 березня 2018 р.

У частинах ЗСУ, що переходять на нову систему харчування, встановлюють сучасне обладнання

27.03.18
Ukrainian Military Pages

У військових частинах, що перейшли та в подальшому плануються до переходу на систему продовольчого забезпечення за каталогом продуктів харчування, встановлюється нове сучасне обладнання, яке дає можливість покращити якість приготування.

Про це повідомляє Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України, а також розказує про нове кухонне обладнання — пароконвектомат, що це та навіщо він потрібен?

Раніше, ми писали про суть реформи продовольчого забезпечення армії та її перші досягнення — інтерв'ю з керівником проекту від Проектного офісу реформ МОУ Діаною Петренею.

Комплексний агрегат для виготовлення їжі, який поєднує функції конвекційної печі, духовки, пароварочної установки та іншого кухонного обладнання, отримав назву пароконвектомат (аеростімер).

Сама назва пояснює принцип його роботи – поєднання пару і конвекції. Конвекція – це процес приготування їжі під впливом руху потоків гарячого повітря. Завдяки цьому, їжа виходить рівномірно приготовлена, з красивою скоринкою.

Характерною особливістю пароконвекційних кухонних агрегатів є їх здатність обробляти продукти в трьох режимах: сухого спектра (конвекції); парового впливу; комбінованого варіанту з регулюванням вологості.

Переваги цих пристроїв незаперечні.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages

По-перше, багато продуктів значно менше піддаються випаровуванню або у варці за рахунок парозволоження. Наприклад. М’ясо уварюється на 60% менше, ніж при приготуванні його на звичайній плиті, а у овочів цей показник досягає 100%.

По-друге, забезпечується збереження поживних речовин, вітамінів і мінеральних солей, у зв’язку з обробкою продуктів не в киплячій воді, а на пару.

По-третє, на 95% скорочується витрата жиру. Крім того, електроенергії для роботи пароконвектомата потрібно на 60% менше, ніж для функціонування стандартного комплексу кухонного обладнання.

Четвертий важливий факт - швидкість приготування. В пароконвектомат можливо помістити багато дек з стравами на різні яруси, які будуть приготовані одночасно. Наприклад, на обід потрібно приготувати 4000 котлет. Раніше на це треба було 4 кухарі, 3 години часу і 4 жарочних поверхні. А тепер один кухар завантажує 1000-1500 котлет, виставляє програму і чекає до 30 хвилин. Різниця в часі і кількості задіяних кухарів колосальна!

І саме головне, що в один пароконвектомат можливо завантажити різні страви, інгредієнти і готувати одночасно рибу, гречку, овочі і не буде відбуватись змішування запахів!

Різні режими приготування, розподіл повітряних потоків, створюють поєднання парової печі, що робить пароконвектомат незамінним приладом кухні.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages

Звичайно, поза конкуренцією, швидкість і точність приготування страв, заснована на програмних можливостях електронного блоку. Він володіє функціями для запам’ятовування способу приготування, і в подальшому, для встановлення його без участі кухаря.

Слід врахувати і габарити пароконвектомата, які дозволяють в 2 рази заощадити кухонну площу. Також застосування такого кухонного обладнання є економічно вигідним.

Якщо порівнювати пароконвектомат з іншим професійним обладнанням для кухні, то перевага безперечно у пароконвектомату, їжа приготована в якому, більш якісна.


Дивитись також: Як на «Плюси» нову систему харчування заказали — брехня і маніпуляція в сюжеті (відео)


Даний матеріал відноситься до авторських публікацій.
Думка редакції може не збігатися із точкою зору авторів матеріалів.

Читати новини від Ukrainian Military Pages у TelegramТоп ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 11.11.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...