Українська авіакомпанія розробила гірокоптери для ЗСУ

Ukrainian Military Pages

Українська авіакомпанія «Хорс» профінансувала розробку літальних апаратів – гірокоптерів для потреб Збройних Сил України. Наразі відбувається етап державних випробувань для отримання сертифікату на виробництво цих апаратів.

Про це повідомляє інформаційне агентство UNN.

«До кінця липня ми завершимо проведення відомчих випробувань з метою прийняття на озброєння або допуску до експлуатації зазначених апаратів. Після чого дані бойові машини будуть використовуватися в Десантно-штурмових військах з метою доставки матеріально-технічних засобів, доставки особового складу, евакуації поранених та в майбутньому ми передбачаємо його, як засіб вогневого ураження», — повідомив заступник командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ Юрій Галушкін.

Чотири військовослужбовці: двоє з десантно-штурмових та двоє з сухопутних військ вже мають сертифікати міжнародного зразка, який дозволяє їм працювати пілотами. На батальйонних тактичних навчаннях у жовтні 2017 року також проводилися показові заходи з розвідки та евакуації поранених, на яких були присутні керівництво ЗСУ та керівництво держави на чолі з Президентом України.

За словами Юрія Галушкіна, до кінця року планується формування повітряного підрозділу в Десантно-штурмових військах, який буде виконувати завдання на гірокоптерах.

Ukrainian Military Pages Фото: Military Aviation

Гірокоптер – це літальний апарат, що піднімається вгору за рахунок зустрічного повітря, яке обертає гвинт (явище авторотації). Завдяки своїй простій конструкції він надзвичайно маневрений та функціональний. Гірокоптер піднімається вгору до 5000 м, а швидкість набирає до 200 км/год. Машина достатньо економічна, має дальність польоту на одній дозаправці 350 км та піднімає 350 кг вантажу.

Особливість гірокоптера у тому, що він може підніматися у повітря як зі злітної смуги, так і з непідготовленої ділянки. Приземлитися машина може майже вертикально, також на непідготовлену відкриту ділянку, в радіусі 50 метрів. Варто зазначити, що апарат може наблизитися впритул до ворога непоміченим, його можна почути на відстані всього лиш 350 метрів, а можливість низько літати маскує його серед дерев на лінії горизонту.


Читати також:Держприкордонслужба отримає 24 гелікоптери «Airbus Helicopters»

Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram