ХК «Укрспецтехніка» розробила антену швидкого розгортання для РЛС «Малахіт»

Ukrainian Military Pages

Холдингова компанія «Укрспецтехніка» розробляє антену швидкого розгортання для РЛС «Малахіт», – повідомила в коментарі інформаційному агентству «Оборонно-промисловий кур'єр» голова правління АТ «Холдингова компанія «Укрспецтехніка» Віра Кошова.

«Ми почали розробку цієї антени близько трьох років тому. Необхідність створення антени, що швидко розгортається, диктували умови використання РЛС, які змінилися», – заявила Кошова.

– Якщо до війни вони, як правило, де-факто були стаціонарними й довго залишалися в місцях постійної дислокації, а в разі транспортування це можна було виконувати без поспіху, сьогодні ситуація змінилася. В умовах військової загрози, відносно невеликий – нехай він і постійно поповнюється – парк РЛС повинен забезпечувати прикриття величезної території, у силу чого мобільність станцій перестала бути теоретичною.

Іншим чинником виявилася відносна складність швидкого розгортання сучасних мобільних РЛС із фіксованою антеною системою. Якщо розміщена на двох автомобілях радянська П-18, мала екіпаж 4 людини, то наші РЛС «Малахіт» розміщується вже на одній машині з екіпажем із двох осіб, що значно поліпшило мобільність, але створило нові труднощі – адже у П-18 розгортанням могло займатися вдвічі більше військовослужбовців. Отже, антена швидкого розгортання стала нагальною потребою».

За словами голови правління АТ «ХК «Укрспецтехніка», у цій розробці фахівці, щонайперше, хотіли забезпечити баланс надійності та економічності конструкції.

«Нам вдалося зберегти конфігурацію антени «Малахіту», яка, у свою чергу, натхненна конструкцією П-18 – оскільки дана антена має прекрасні характеристиками, свого часу була відмінно прорахована, і не потребує доопрацювань. Інші українські виробники у своїх роботах над подібними виробами, після зміни конфігурації стикалися з проблемою зміни діаграми. Висота антени буде поки буде фіксованою – 6,35 м, на відміну від звичайної антени П-18 і «Малахіту», де висота змінюється із 6,35 до 9,35. Змінна висота, на наш погляд, тільки ускладнює і здорожує конструкцію, не забезпечуючи істотного підвищення ефективності. У процесі експлуатації, можливо, будуть вноситися коригування».

«Етап виготовлення закінчений, переходимо до внутрішніх випробувань на полігоні, у складі комплексу. Залишилося кілька питань, пов'язаних з укриттям антени під час транспортування, але на конструкцію вони не вплинуть, – підбила підсумок Кошова.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages

Читати також:«Укрспецтехніка» – один з лідерів вітчизняної радіолокаційної індустрії
Використані джерела:
Оборонно-промисловий кур'єр