Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

субота, 26 травня 2018 р.

Безпілотна «Черепашка» відкрила панцир на львівський науковій конференції

26.05.18
Безпілотна Черепашка

На ХІ Міжнародній науково-технічній конференції «Перспективи розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ», яка відбулась 17-18 травня у Львові, демонстрували свої можливості кілька роботизованих платформ.

Ми вже писали про безпілотник «Ласка» від компанії «Інфоком», а сьогодні у матеріалі від Народної Армії, мова піде про прототип наземного роботизованого комплексу (НРК), ззовні схожий на черепашку – спільну розробку ентузіастів-інженерів зі Львова та Києва.

Нагадаємо, що Ukrainian Military Pages вже писали про неї раніше.

— Цей багатоцільовий комплекс здатний виконувати як логістичні, так і бойові завдання, — пояснює один з його розробників Євген Третяк. — Тобто переміщувати вантажі, здійснювати розвідку, вогневу підтримку малих бойових груп зі стрілецької зброї, автоматичного гранатомета, а також вести вогонь із закритих вогневих позицій. При повній заправці дизель-генератора він може автономно працювати майже 12 годин, долати схил у 30 градусів, рухатися зі швидкістю до 20 кілометрів за годину.

Роботизований комплекс керується дистанційно на відстані до двох кілометрів. Він уже успішно витримав випробувальні стрільби з кулеметом ПКТ та гранатометом АГС-17. На черзі — великокаліберний кулемет ДШК.

Окремим пунктом розробники розглядають питання стійкості комплексу щодо впливу ворожих систем РЕБ. Якщо перехопити управління прототипом неможливо (адже в ньому використовуються шифровані канали зв’язку), то до впливу засобів радіоелектронної боротьби комплекс поки що вразливий. Отже, тут розробникам є над чим працювати.

До речі, останніх вісім місяців цей прототип постійно перебуває в руках львівських десантників, які весь цей час «знущаються» над ним у польових умовах, щоб винахідники змогли усунути всі недоліки в його роботі.

— Потенціал цього комплексу досить високий, а конструкція приваблює своєю простотою, — ділиться своїми враженнями оператор-водій молодший лейтенант Ярослав Павлик. — Ми дуже зацікавлені в ньому, тому під час випробувань витискаємо з нього максимум. Якщо інженери-розробники врахують усі наші зауваження й побажання, то ним можна буде дуже «здивувати» нашого ворога на Донбасі.

Вишенька на тортик для «Черепашки» — вартість цього НРК розробники оцінюють у близько 5000 умовних одиниць, і це з урахуванням усіх удосконалень та бронювання платформи. А фахівці з виробництва одразу побачили, що поставити такий комплекс на конвеєр можна буде на будь-якому підприємстві з виготовлення та ремонту бронетанкової техніки у лічені місяці.

Читати також:Збройні Сили України розпочали випробування роботизованого комплексу «Мисливець»

довідник озброєння і військової техніки