CQR HERA AR15 – незвичайна ложева система від Hera Arms

CQR HERA AR15

Компанія Hera Arms представила оригінальний AR-подібний карабін, який виконано на основі ложевої системи CQR HERA AR15. Представлений комплект складається з приклада CQR, інтегрованого з пістолетною рукояткою, і передню ручкою CQR також незвичайної форми.

Щось дуже схоже у 90-х роках запропонувала бельгійська фірма Fabrique Nationale Herstal у своєму інноваційному пістолеті-кулеметі FN P90 під патрон 5,7x28 мм.

CQR HERA AR15

Незважаючи на свій незвичний і футуристичний вигляд, така ложа виявилася дуже зручною, забезпечує міцний і надійний хват. Також округлена конструкція без випнутих частин сприяє швидкому переведенню зброї в бойове положення, без ризику зачепитися за елементи екіпіровки чи інші предмети.

Назва CQR розшифровується як Close Quarter Rifle (гвинтівка ближнього бою). Теоретично така конструкція цівки має підвищувати стійкість зброї при стрільбі в автоматичному режимі, оскільки рука на цівці краще компенсуватиме момент підкидання при пострілі.

CQR HERA AR15

Щоправда, є й мінуси – за позитивні властивості ложевої системи доводиться платити трохи більшою вагою і обійтися без підствольних аксесуарів (ліхтарика, ЛЦУ, сошок). Втім, перші два можна поставити на бічні планки, а сошки для зброї такого типу не такі вже й актуальні.

Скелетний приклад CQR має так звану «каліфорнійську» форму, в якій отвір у прикладі закрито алюмінієвою пластиною. Ця пластина не дає користуватися пістолетною рукояткою, проте вона досить легко видаляється.

CQR HERA AR15

До приклада також додається набір проміжних пластин з алюмінію, завдяки яким можна регулювати відстань від затильника до спускового гачка. Їхня товщина може бути 30 або 45 мм.

CQR HERA AR15 пропонують у трьох варіантах забарвлення: чорному (BLK), пісочному (Tan) і оливковому (OD Green).

Ложевий комплект можна встановити на всіх гвинтівках сімейства AR-15, що мають буферну трубку Mil-Spec Carbine Buffertube. За бажанням замовника система CQR HERA AR15 може поставлятися як комплект модернізації зброї (ложа і цівка), як Lower System (з нижньою частиною ствольної коробки) або як ціла зброя. Приклад CQR можна ставити і на гвинтівки сімейства AR-10.

Рекомендовані ціни виробника досить демократичні: приклад CQR коштуватиме 139 євро, передня ручка – 39 євро, а проміжна пластина – 13,90 євро.


Читати також:Як придбати зброю в Україні: 10 простих кроків


Використані джерела:
zbroya.info

довідник озброєння і військової техніки