На два роки дисбату засуджено військового, який викрав елементи динамічного захисту танків

Ukrainian Military Pages

Сьогодні, 13 червня, завершився судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням військовослужбовця 1-ї окремої танкової бригади у вчиненні злочинів, передбачених статтями 263 ч. 1, 410 ч. 3 Кримінального кодексу України.

Як повідомлялося на офіційному сайті Військової прокуратури Центрального регіону України, 20 березня 2018 року військовою прокуратурою Чернігівського гарнізону викрито та припинено злочинну діяльність військовослужбовця-контрактника 1-ї окремої танкової бригади оперативного командування «Північ».

Встановлено, що вказаний військовослужбовець достовірно знав про зберігання модулів динамічного захисту танків «Ніж» ХСЧКВ-19 та модулів динамічного захисту «Ніж» ХСЧКВ-34 на території парку бойових машин у одній з військових частин. 19.03.2018 року, намагаючись збагатитись за рахунок продажу військового майна, він виніс за межі охоронюваної території військової частини військове майно із вмістом вибухової речовини, а саме – 31 одиницю модулів динамічного захисту «Ніж» ХСЧКВ-34 та 1 модуль динамічного захисту «Ніж» ХСЧКВ-19 реалізувавши його цивільній особі за 11 000 грн.

Обставини вчинення злочину, викладені в обвинуваченні військової прокуратури Чернігівського гарнізону Центрального регіону України, в ході судового слідства підтверджені повністю.

Вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області від 13.06.2018 року зрадника військовій присязі визнано винною у вчинені злочинів, передбачених ч. 1 статті 263 та ч. 3 ст. 410 ч. 3 Кримінального кодексу України, та призначено остаточне покарання у виді тримання в дисциплінарному батальйоні строком на 2 роки.

Довідково:

  • ч. 1 ст. 263 КК України «носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років»;
  • ч. 3 ст. 410 КК України «викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна або заволодіння ними шляхом шахрайства, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років».


Прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України