Завершено досудове розслідування по проекту інженерно-технічного облаштування кордону

06.07.18
Ukrainian Military Pages

НАБУ повідомило, що прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування щодо незаконного заволодіння коштами державного бюджету України, виділеними на інженерно-технічне облаштування українсько-російського державного кордону.

Так, 4 липня, прокурори САП повідомили про завершення досудового розслідування, вісьмом підозрюваним у заволодінні коштами державного бюджету України, виділеними на так званий проект «Стіна». Цим особам та їхнім захисникам надано доступ до матеріалів слідства для ознайомлення. Після завершення цього процесу детективи НАБУ складуть обвинувальний акт, а прокурори САП направлять його до суду.

Посадовців Державної прикордонної служби України та представників бізнесу підозрюють у корупційних зловживаннях, в результаті яких інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 16,68 млн. грн.

Зокрема інкримінують вчинення кримінальних правопорушень:

  • начальнику управління капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), ч.3 ст.27, ч.2 ст.210 («Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням») Кримінального кодексу України;
  • колишньому начальнику Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 («Службове підроблення»), ч.2 ст.210 КК України;
  • старшому офіцеру Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;
  • директору ТОВ «АЗІ» — ч.5 ст.191 КК України;
  • колишньому директору ДП «Чернігівський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України» — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;
  • директору та засновнику ТОВ «Будцентр «Вітязь» — ч. 5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;
  • одну з посередників — ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України;
  • іншому посереднику — ч.5 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.2 ст.205 («Фіктивне підприємництво») КК України.

За даними слідства, розкрадання коштів проекту «Стіна» відбувалося через завищення обсягів фактично виконаних робіт порівняно із зазначеним в актах приймання-передачі. Крім того, у документах зазначалися роботи, які взагалі не виконувалися.

Досудове розслідування за наведеними фактами розтрати коштів державного бюджету під час реалізації так званого проекту «Стіна» здійснюється з березня 2016 року. У серпні 2017 року детективи НАБУ затримали сімох осіб за підозрою у причетності до реалізації цієї корупційної схеми. Два місяці потому, у листопаді 2017 року, викрито та затримано ще одного учасника.

У свою чергу, Держприкордонслужба України повідомляє, що зацікавлена у якнайшвидшому завершенні розслідування, оскільки реалізація проекту інженерно-технічного облаштування кордону з Росією є вкрай важливим проектом для України.

Варто нагадати, що загалом вартість проекту інженерного облаштування кордону складає понад 4,1 мільярди гривень. За ці кошти в інженерному, фортифікаційному та технічному аспекті має бути обладнано понад 2000 км лише сухопутного кордону. В той же час на ділянці кордону, яка є тимчасово непідконтрольною українській владі, проект буде реалізовуватися лише після відновлення територіальної цілісності України.

Впродовж 2015-2017 років з Держбюджету вже було виділено 800 мільйонів гривень. За ці кошти практично завершено роботи в Харківській області, розпочато в Луганській та Чернігівській. Як повідомляє прес-служба ДПСУ, там де проект вже реалізований, обсяги протиправної діяльності практично зведені до нуля.


Читайте Ukrainian Military Pages у Telegram, Twitter, Facebook та Google+