До 14 років засуджено шпигуна – офіцера запасу, викритого та затриманого СБУ ще у 2016 році

Ukrainian Military Pages

За матеріалами Служби безпеки України до чотирнадцяти років позбавлення волі засуджено офіцера запасу – колишнього заступника військового комісара, який працював на російські спецслужби.

Співробітники військової контррозвідки СБ України встановили, що майор запасу Збройних Сил України з початком російської агресії у 2014 році переїхав на постійне місце проживання до РФ. Там він був завербований кадровим співробітником російської військової розвідки.

Від свого куратора із ГУ ГШ збройних сил Росії зловмисник отримав завдання повернутися до України для вербування військовослужбовця ЗСУ. Він мав організувати збір та передачу російській військовій розвідці відомостей про проведення мобілізації сил АТО у Донецької області, перелік, структури та дислокацію підрозділів Збройних Сил України, які виконують завдання у районі Маріуполя, стан бойової та мобілізаційної готовності військ оперативного командування «Захід», що мають державну таємницю.

Зрадник спробував завербувати одного із військових офіцерів. Український військовослужбовець, отримавши пропозицію про співпрацю з російськими спецслужбами, звернувся до СБУ. 7 жовтня 2016 року російський шпигун в’їхав в Україну для отримання таємних документів, над якими вже «попрацювали» оперативники української спецслужби.

Наступного дня він був затриманий співробітниками СБУ в селищі Гоща на Рівненщині «на гарячому» – під час спроби отримати документи та «флешку» з дезінформацією, яку вважав таємними документами з бойової та мобілізаційної готовності військ ОК «Захід». Про що Ukrainian Military Pages повідомлялось свого часу.

СБУ затримала російського шпигуна фото: ssu.gov.ua

Суд визнав зрадника винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України, і призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 14 років, а також позбавив військового звання «майор».

Вирок набув законної чинності.

Нагадаємо – також було встановлено, що куратором шпигуна був співробітник російських спецслужб Олександр Ілюхін.

СБУ затримала російського шпигуна фото: ssu.gov.uaВикористані джерела:
Офіційний веб-сайт Служби безпеки України