Шабля Почесної варти Збройних Сил України (ФОТО)

Шабля Почесної варти ЗС України

Почесна варта ЗС України змінила радянську шашку офіцерського зразка 1940 року на «козацьку шаблю», яку можна було побачити у столиці, на військовому параді з нагоди Дня незалежності України та 100-річчя відродження української державності.

Ukrainian Military Pages вже писали про нову парадну січну зброю Почесної варти ЗС України.

Сьогодні до вашої уваги пропонуємо ще кілька фото шаблі від Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.

Шабля Почесної варти Збройних Сил України Шабля Почесної варти Збройних Сил України Шабля Почесної варти Збройних Сил України Шабля Почесної варти Збройних Сил України
фото: ГУ РСМЗ ЗСУ / facebook

ГУ РСМЗ ЗСУ повідомляє, що під час розробки «козацької шаблі» акцент був зроблений більше на декор. Так виник остаточний варіант – поєднання історично українських мотивів козацьких часів із сучасними військовими елементами ЗСУ.

Згідно історії, саме на XVI ст. припадає популярність шаблі у Східній Європі. Так само і розвиток українського козацтва, для якого цей вид холодної зброї став основним.

Однак за період козацтва так і не встановили «свій», оригінальний варіант шаблі. Так до кінця XVII ст. її форма та оздоблення були довільними. Дослідники вважають характерною ознакою національної приналежності шаблі декор та перероблену конструкцію.

За основу взяли одну з найпоширеніших шабель XVI-XVII ст.