Майже мільйон – вартість пострілу гармати «Зумвольта»

02.10.18
Zumwalt-class destroyer

Одним з основних елементів озброєння найновіших американських есмінців типу «Зумвольт» (Zumwalt-class destroyer) є дві 155-мм артустановки Mk51 (AGS).

Боєкомплект їх складається зі снарядів LRLAP – по суті, керованих ракет з інерційно-супутниковою системою наведення, дальністю стрільби 180 км і масою бойової частини 11 кг (маса усього снаряду становить 102 кг, а його довжина - 2,23 м).

Цей боєприпас створювався як дешевий взірець високоточної зброї – вартість його не мала перевищувати 35 тисяч доларів. Але зменшення кількості «Зумвольтів» з запланованих 32-х кораблів до лише трьох призвело до відповідного зменшення обсягу замовлень на снаряди і зростання вартості LRLAP в геометричній прогресії.

Зараз вона досягнула 800 тисяч (за іншими даними - навіть 1 мільйона) доларів. При цьому крилата ракета «Тактікал Томахок» коштує 1,1 млн. доларів, дальність її польоту сягає 1600 км, а бойова частина важить 320 кг.

Вартість боєкомплекту LRLAP для трьох «Зумвольтів» сягне 1,8 мільярдів доларів - за ці гроші можна купити цілий есмінець типу «Арлі Берк»!

Альтернатива – закупівля керованих снарядів M982 Excalibur, які використовуються армією США. Кожен з них коштує «лише» 68 тисяч доларів, але пристосувати гармати «Зумвольтів» для них буде непросто.


Андрій ХАРУК / artillery-antitanks.blogspot.comДаний матеріал відноситься до авторських публікацій.
Думка редакції може не збігатися із точкою зору авторів матеріалів.

Читайте Ukrainian Military Pages у Telegram, Twitter, Facebook та Google+