Представлено модернізований БпАК «Spectator-M1»

Представлено модернізований БпАК «Spectator-M1»

ВАТ «Меридіан» ім. С.П Корольова, що є частиною ДК «Укроборонпром», провело модернізацію безпілотного авіаційного комплексу «Spectator», представивши модель М-1.

Повідомляє прес-служба підпрємства.

«Spectator-M1» має меншу вагу і збільшену тривалість польоту, а гарантована дальність передачі відеосигналу відтепер становить 35 км. Також комплекс обладнано новою наземною станцією управління. Зменшено шумність електродвигуна БпЛА, при тому що діюча модель є найтихішою в своєму класі.

Представлено модернізований БпАК «Spectator-M1»

Комплекс устатковується цифровою відеокамерою та тепловізором зі збільшеними кутами огляду. Завдяки захищеним каналам зв’язку, БпЛА може проникати у повітряний простір, що охороняється ворожими системами радіоелектронної боротьби, здійснювати розвідку і передавати відео-зображення та координати.

У «Spectator-M1» інтегровано систему автоматичного визначення координат цілі. Система автоматично конвертує координати виявлених об’єктів у систему СК-42, якою користуються артилеристи для наведення вогню.

Значно зменшено вагу зарядного пристрою. Апарат можна заряджати від бортової мережі автомобіля. Крім цього, завдяки застосуванню нового парашуту, значно зменшена швидкість приземлення.

Тактико-технічні характеристики БпАК «Spectator-M1»

Призначення – здійснення повітряної розвідки
Практична стеля застосування – 3000 м
Швидкість – 120 км/год
Тривалість безперервного польоту – 3 год
Дальність передачі відеозображення – 35 км
Максимальний маршрут польоту – 200 км

БпАК «Spectator-M1» готується до державних приймальних випробувань.

Spectator

Довідково. Розробка БпАК «Spectator-М» розпочалась у 2015 році за участі студентів Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського. В січні 2016 року «Укроборонпром» передав військовим першу партію безпілотних комплексів. БпАК «Spectator-M» прийняті на озброєння Державною прикордонною службою України (наказ №13-АГ від 11.01.2017). Наказом Міністра оборони України № 644 від 05.12.2017, безпілотні авіаційні комплекси «Spectator-M» допущено до експлуатації у Збройних Силах України на особливий період.

Spectator ДПСУ фото: ДПСУ

БпАК «Spectator-M» довів свою ефективність під час виконання задач у підрозділах прикордонної служби. Наразі понад 30 літальних апаратів «Spectator-M» здійснюють повітряний моніторинг державного кордону.довідник озброєння і військової техніки