Топ ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 14.06.21 Топ ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають ...

вівторок, 13 листопада 2018 р.

Нові статути ЗСУ, почесні прапори та стройовий крок

13.11.18
Нові статути ЗСУ, почесні прапори та стройовий крок

Міністерством оборони створена робоча група на чолі з представниками науково-дослідних інститутів, центрів, яка готує нові військові статути уніфіковані з країнами НАТО.

Про це та інше в ефірі «5 каналу» розповів Міністр оборони Степан Полторак.

«Що стосується статутів – це комплексна робота. Нами створена робоча група на чолі з представниками науково-дослідних інститутів, центрів, це статут майбутнього, який повністю адаптований під статут країн НАТО і він буде уніфікованим.

У новому статуті всі питання, які відображені у статутах країн Альянсу, будуть мати відображення… На моє переконання, те, що стосується кроку, має визначатися в наказах міністра оборони і в методиках стройової підготовки.

Тому що неможливо всі елементи передбачити в статутах, а статут є закон. Сьогодні, практично починаючи від стройового кроку, закінчуючи дрібними речами, які в принципі ні на що не впливають, але їх треба, виходячи із завдань і ситуації міняти, і нам постійно треба йти до законодавця, щоб міняти закон.

Загальний статут фундаментальний буде, звичайно, як закон. Там будуть прописані всі основні принципи, на яких будуються будь-яка цивілізована армія Альянсу, а на основі вже цього закону-статуту будуть розроблені інструкції, положення та методики, в яких буде чітко визначено, як має діяти військовий під час виконання різних завдань, які покладені на військових», – наголосив Полторак.

Міністр також наголосив: «За часом ми плануємо завершити роботу наступного літа і виносити вже пропозицію в парламент».

Полторак також розповів: «Щодо кроку – ми над ним теж працюємо. Я рахую, що ми маємо точно не рівнятися на пруський чи якийсь інший, у нас достатньо нашої історії, української, з якої ми можемо брати приклад і в тому числі будувати стройовий крок. Він буде більш демократичним, більш легким, і він якраз буде давати нашим військовим можливість, виконуючи стройові прийоми, не втрачати своє здоров'я».

Міністр оборони також розповів, чи з'явиться в ЗСУ колективна відзнака «Почесний прапор» для іменних частин: «Попередня робота вся проведена. Я думаю, що з наступного року ми точно перейдемо до вручення почесних прапорів, які в принципі стимулюють військові частини. Тим паче, формат прийняття рішення, він є таким демократичним, і дуже престижно для кожного військового і військової частини отримувати такий прапор. Тобто наступний рік, так».