Топ ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 14.06.21 Топ ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають ...

четвер, 27 грудня 2018 р.

Для огляду зброї не потрібен дозвіл на придбання

27.12.18
Для огляду зброї не потрібен дозвіл на придбання

Уряд вніс зміни до Ліцензійних умов, що затверджені постановою КМУ від 02.12.2015р. № 1000, які дозволяють громадянам оглядати зброю у торговельному залі без дозволу на її придбання.

Зокрема замінено слова «і видаються громадянам за наявності дозволу на їх придбання» на слова «та можуть надаватися громадянам для огляду в цьому залі з метою визначення виду та моделі зброї, спеціальних засобів, що будуть придбаватися» у підпункті 1 пункту 9 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу.

9. Зберігання зброї, боєприпасів до неї, спеціальних засобів здійснюється з дотриманням таких вимог:

1) зброя, боєприпаси до неї, спеціальні засоби зберігаються в торговельному залі на вітринах, стелажах, прилавках за умови неможливості раптового заволодіння ними (скріплені тросом, зачинені вітрини тощо) і видаються громадянам за наявності дозволу на їх придбання;

Відповідні зміни внесені постановою від 18 грудня 2018 р. № 1105.

Прийняття документа виключить можливість подвійного трактування необхідності пред'явлення громадянином дозволу на придбання зброї. Таким чином, дозвіл на придбання зброї громадянин повинен надавати ліцензіатові лише при купівлі.


Читати також:Як придбати зброю в Україні: 10 простих кроків