![Ізюмський завод представив оптико-прицільну станцію](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjy1QXuB6y389NwUFDQxCU0e3_KdGk37gUpoR9He8f4GDhK755AuTZn8pjACdIo8n_xtnG6GT-WQ1alAG702CujGmxi6CN_PYjztq-u_sTskCN2d6PNahP5KjFcr9StoUkiVxvyRE8LzX4/s1600/opsn-758.png)
Ізюмський приладобудівний завод представив нову оптико-прицільну станцію ОПСН-И (ОПСН-І), під час виставки-презентації науково-технічних розробок і технологій установ НАН України.
Оптико-прицільна станція ОПСН-И призначена для візуального телеспостереження, вибору і супроводу цілі навідником, визначення дальності до цілі, формування на програмній відстані лазерного інформаційного поля управління протитанковою ракетою.
Станція є складовою системи управління вогнем бронетехніки та морських систем. Прилад має телевізійний, тепловійзійний та лазерний канали, а також лазерний далекомір.
Застосування цих платформ дозволяє здійснювати прицільне наведення керованих ракет ракетного комплексу «Бар’єр-В», розробки ДККБ «Луч», за лазерними каналом із вертольотів, а у перспективі – і з штурмовиків.
ДП «Ізюмський приладобудівний завод» – унікальне підприємство, єдине в Україні де виготовляють оптичне скло більше ніж 240 марок, починаючи від базового скла для денних приладів спостереження і закінчуючи спеціальним склом, що використовується, як активне середовище для твердотільних лазерів.
![Оптико-прицільна станція ОПСН-И](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgiQTsivmjuwSPQmijHKpkIa2CcBQ4qHNKwEfYoBzEX8ve_PNDMzWEyiu7LFpRGiTU2VdNa9GRwPv7sG6iLT0Gif0kiEVKbo5RCJlHgNb6NDNoCClvXcXoDKBmY9C8gmZNP0h6qYd8W96A/s1600/OPSN-I.jpg)
Підприємство розробляє та виготовляє більшість приладів наведення, спостереження та інших, що входять до складу систем керування вогнем для української бронетехніки, ракетного озброєння, вертольотів та деяких типів стрілецького озброєння.
Нагадаємо, що у 2017 році також був представлений інший оптико-електронний модуль ПМ-ЛКТ створений ДП НВК «Фотоприлад», що встановлюється на гелікоптерах, та призначений для забезпечення пошуку, виявлення, розпізнавання цілей, вибору і запуску керованої ракети та формування лазерного поля керування для наведення оператором ракети на ціль.
ПМ-ЛКТ проходив випробування у складі комплексу 524Р на борту гелікоптера Ми-8МСБ-В.