ДПСУ набере більше строковиків для охорони кордону

ДПСУ набере більше строковиків для охорони кордону

Держприкордонслужба підвищить щільність охорони кордону залучивши на службу більше призовників. Вивільнені контрактники збільшать кількість персоналу на пунктах пропуску.

«Тимчасово збільшивши набір військовослужбовців строкової служби, ми зуміємо вирішити два важливих завдання – підвищити щільність і якість охорони кордону та забезпечити персоналу у пунктах пропуску більш комфортні умови служби, оскільки службове навантаження на них суттєво зменшиться», – повідомив Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал в інтерв’ю 5-му каналу.

Голова прикордонного відомства зауважив, що завдання щодо посилення державного кордону визначив Верховний Головнокомандувач. І це включає в себе як технічне оснащення кордону, так і певний маневр силами та засобами.

Основне завдання, визначене Президентом, в першу чергу – розробити комплекс заходів, який би дозволив в короткій перспективі збільшити кількість персоналу на усіх пунктах пропуску. Пріоритет – кордон з країнами ЄС. Крім того, підвищити щільність охорони державного кордону. А також припинити беззмістовні переміщення військових, ротацію здійснювати тільки у разі службової необхідності, покращити умови служби офіцерів та контрактників, зменшити службове навантаження, активізувати будівництво житла, розглянути можливість подальшого поступового збільшення грошового забезпечення особового складу та низку інших завдань.

Голова служби зазначив, що «у нас є певний брак особового складу в пунктах пропуску. Відповідно, зростає навантаження на тих офіцерів та контрактників, які там працюють. В той же час наші контрактники переважно залучені до охорони «зеленого кордону», але більшість із них вже мають відповідний досвід і могли б виконувати обов’язки і в пунктах пропуску».

Петро Цигикал повідомив що «вже у лютому розпочнеться стажування контрактників на посадах, які вони обіймуть після приходу строковиків. Стажування планується провести впродовж лютого-березня, а впродовж квітня-травня, підготувати до служби строковиків.

Крім того вивчається питання преміювання строковиків за затримання та високі результати, аби вони також мали належну мотивацію для якісної служби.

Нагадаємо, що призов на строкову військову службу в 2019 році проводиметься протягом шести місяців – з квітня по червень та з жовтня по грудень.


Читайте Ukrainian Military Pages у Telegram, Twitter та Facebook


Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Державної прикордонної служби України