Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 11 лютого 2019 р.

Польща 13 лютого підпише контракт на поставку HIMARS

11.02.19
Польща підпише контракт на HIMARS 13 лютого

Польща, у рамках програми Homar, купує у США дивізіон HIMARS, за $414 млн, або трохи більше ніж 1,5 млрд злотих. Контракт підпишуть у середу. Поставки завершать до 2023 року.

Повідомив міністр оборони Маріуш Блащак, під час спільного, з прем'єр-міністром Матеушем Моравецьким, візиту до 1-ї Варшавської бронетанкової бригади – пише defence24.pl.

Міноборони Польщі почало перемовини щодо купівлі ракетних систем HIMARS ще у 2015 році, причому із локалізацією виробництва на території Польщі, але згодом відмовилось від офсетних вимог та вирішило закупити системи HIMARS американського виробництва.

Агентство Міністерства оборони США з питань співробітництва в галузі безпеки (DSCA), наприкінці листопада 2018 року оголосило, що Державний департамент погодив продаж системи HIMARS до Польщі. Американський Конгрес не заперечував проти цієї угоди. З того часу тривали перемовини щодо ціни та остаточної форми контракту. Максимально можлива вартість угоди, яку американці оголосили у листопаді 2018 року, становила 655 млн дол.

У середу ми підпишемо з урядом США контракт на поставку дивізіону HIMARS для польської армії, що збільшить наші бойові можливості, – сказав польський міністр оборони
Польща підпише контракт на HIMARS 13 лютогофото: Defence24.pl

Маріуш Блащак також зазначив, що 414 мільйонів доларів є гарною ціною.

Така ціна, принаймні, порівнянна, якщо не краща, за ціну, що сплачують наші румунські союзники. Предметом контракту є постачання першого дивізіону, що включає 18 пускових M142 HIMARS і дві пускові установки для навчання, ракети GMLRS, ATACMS і навчальні LCRR, а також транспортні засоби, логістику, навчання та технічну підтримку.

Згідно з повідомленням DSCA від листопада 2018 року, Польща отримала дозвіл на придбання:

  • 20 пускових установок HIMARS (дивізіон з 18 машин, та 2я навчальні);
  • 36 пакетів корегованих ракет GMLRS Unitary з уламково-фугасними бойовими частинами, 6 ракет у кожному, всього 216 ракет;
  • 9 пакетів корегованихракет GMLRS Alternative Warhead, всього 54 ракети;
  • 30 оперативно-тактичних ракет ATACMS M57 Unitary;
  • 33 автомобілі HMMWV;
  • 24 комплекти системи керування вогнем AFATDS;
  • 20 комплектів навчальних ракет LCRR (всього 120 ракет);
  • системи зв'язку, навчальні системи, технічна підтримка, запасні частини тощо.

M142 HIMARS (High Mobility Artillery Rocket Systems) – високомобільна ракетна система оперативно-тактичного призначення, яка була створена в кінці 90-х років корпорацією Lockheed Martin у партнерстві з BAE Systems і з 2003 року виробляється серійно. HIMARS розроблений на базі колісного шасі FMTV (Family of Medium Tactical Vehicles) масою 5 т.

Базовими боєприпасами для HIMARS є ракети типу MLRS (М26, GMLRS, AT-2 та ін.) з дальністю стрільби до 70 км. M142 також оснащується пусковою для однієї ракети типу ATACMS (Army TACtical Missile System) з дальністю до 300 км.


Читати також:Артилерія Польщі: сучасний стан

Читайте Ukrainian Military Pages у Telegram, Twitter та Facebook