Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

субота, 23 лютого 2019 р.

Перспективний російський есмінець підріс до 19 тис тонн

23.02.19
Перспективний російській есмінець підріс до 19 тис.тонн

Водотоннажність перспективного есмінця для військово-морського флоту Росії виросла до 19 тисяч тонн, корабель передбачається оснастити атомною енергетичною установкою.

Про це повідомляє російський сайт FlotProm з посиланням на два галузевих джерела.

21 лютого питання щодо есмінця обговорювали в Об'єднаній суднобудівній корпорації.

За словами наукового керівника Криловського державного наукового центру Валерія Половинкіна, спочатку пропонувалось дві версії: водотоннажністю 10-12 тисяч тонн з газотурбінною енергоустановкою і 18-19 тис. – з атомною. Він зазначив, що вибір на користь другого варіанту є логічним виходячи з концепції відродження океанського «великого флоту».

Разом з тим терміни початку предметної роботи над кораблем досі не визначені. КБ-проектант, СПКБ (Северное проектно-конструкторское бюро), почне її ближче до середини поточної держпрограми озброєнь, таким чином створення есмінця в черговий раз відтерміновано.

Раніше, у липні 2018 року, заступник головнокомандувача ВМФ Росії віце-адмірал Віктор Бурсук заявляв, що технічне проектування новітнього російського есмінця «Лідер» почнеться в 2019-2020 роках. Завершити цю роботу планувалось до 2022 року.

Концепцію нового океанського корабля сформулював Криловський центр, а ескізний проект есмінця «Лідер» підготувало СПКБ. Очікується, що корабель отримає водотоннажність близько 19000 тонн. Довжина корпусу – 200 метрів, ширина – 20 метрів. Есмінець зможе розвивати швидкість до 30 вузлів. Озброєння орієнтовно складуть 60 протикорабельних крилатих ракет, 128 зенітних керованих ракет і 16 протичовнових керованих ракет.

Водночас у проекті Стратегії розвитку суднобудівної промисловості на період до 2035 року, підготовленому Мінпромторгом РФ, передбачена можливість відмови РФ від будівництва великих надводних кораблів, у тому числі есмінців – це може статися «через істотне секвестрування бюджетних асигнувань на оборону».


Читайте Ukrainian Military Pages у Telegram, Twitter та Facebook