Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 26 березня 2019 р.

Французька армія отримає модернізовані машини VBL

26.03.19
Французька армія отримає модернізовані VBL

Компанія Arquus у другій половині 2019 року поставить збройним силам Франції перші модернізовані розвідувальні машини Panhard General Defense Véhicule blindé léger (VBL). Повідомляє Jane's International Defence Review.

Arquus (військовий підрозділ Volvo Group) створено у середині 2018 року, він об'єднує бренди Renault Trucks Defence, Acmat і Panhard. Виробництво VBL залишиться на заводі Marolles-en-Hurepoix, де раніше й вироблялася ця платформа.

Генеральна дирекція з озброєння МО Франції (Générale de l’Armament, DGA) уклала контакт з Arquus у 2017 році після дворічних випробувань дослідної машини VBL Ultima. Очікується, що модернізують 800 машин, з 1621 отриманих французькою армією загалом (остання поставка була в 2010 році). Термін експлуатації модернізованих машин продовжать до 2030 року.

Вдосконалення VBL включає заміну дизельного двигуна потужністю 95 к.с. на новий дизель потужністю 130 к.с., нову систему гальмування, модернізовану передню і задню підвіску. Вага машини збільшиться з 4400 кг до 5100 кг і вона втратить амфібійні можливості.

Також модернізовані VBL будуть оснащені бойовою інформаційною системою французької армії Scorpion (SICS), а згодом радіостанцією Thales Contact (VHF/UHF), яка буде стандартним обладнанням французької армії.

Французька армія отримає модернізовані VBL Прототип-демонстратор VBL Ultima. Фото: Panhard Defense