ГПУ оголосила підозру екс-керівникам Укрспецекспорту

ГПУ оголосило підозру екс-керівникам Укрспецекспорту

Генпрокуратура повідомила про підозру колишнім керівникам ДК «Укрспецекспорт», які упродовж 2010-2012 років, шляхом укладання фіктивних контрактів заволоділи майже $ 24 млн.

Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.

Повідомлено про підозру колишнім керівникам ДК «Укрспецекспорт», які упродовж 2010-2012 років шляхом зловживання своїм службовим становищем через укладання угоди про співробітництво з іноземною компанією зареєстрованою в Об’єднаних Арабських Еміратах, з метою виключно забезпечення документального оформлення фіктивних господарських відносин та протиправного перерахування грошових коштів без виконання будь-яких робіт та надання послуг ДК «Укрспецекспорт» по зовнішньоекономічних контрактах, заволоділи грошовими коштами на суму 23 870 458 дол.США, що згідно офіційного курсу НБУ на час вчинення злочину становить 190 062 578 грн., тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Враховуючи, що вказані особи переховуються від органу досудового розслідування, їх оголошено в розшук, при цьому, за постановами інших органів досудового розслідування підозрювані також перебувають у розшуку за вчинення корисливих злочинів.

Водночас, у період реалізації злочинного плану по заволодінню вказаними грошовими коштами, один із підозрюваних колишній керівник ДК «Укрспецекспорт» був призначений на посаду керівника ДК «Укроборонпром», а у подальшому Міністром оборони України.

Нагадаю, що Головною військовою прокуратурою ГПУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) КК України.


Читайте Ukrainian Military Pages у Telegram, Twitter, Facebook та Linkedin