Виробники гальмують закупівлі бронежилетів – МОУ

Корсар від Темп-3000

Унаслідок конкурентної боротьби виробників засобів індивідуального захисту Міністерство оборони України не має можливості вчасно провести тендери та закупити їх для армії.

Про це, вчора, 24 квітня, під час прес-конференції заявив начальник відділу розробки речового майна – заступник начальника управління розвитку речового майна Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України підполковник Василь Саковець, повідомляє «Укрінформ».

Учасники втягнули Міноборони у боротьбу між собою і тим самим затягують процес розробки нормативної документації. В результаті ми не маємо можливості випустити та затвердити кінцевий варіант технічного опису на дослідну партію бронежилетів. А це відтягує постачання до війська нового типу бронежилету

Як пояснили в Міноборони, один з учасників робочої групи, яка працює над формування вимог до бронежилетів, почав поширювати в соцмережах інформацію, яку інші учасники експертної групи розцінили як боротьбу компанії за доступ до тендерів.

У міністерстві відзначають, що окремі вимоги до характеристик бронежилетів виглядають як штучні перепони для того, аби нарешті затвердити необхідні папери.

Відповідаючи на питання «Укрінформу», як в Міноборони бачать розв’язанням ситуації, начальник відділу зазначив: «Хочеться консенсусу, хочеться більше фахівців задіяти до роботи, але саме це й створює певні проблеми. Адже чим більше людей, тим менше шансів досягти консенсусу». Він додав, що максимальна відкритість МОУ та залучення великої кількості експертів для роботи над документацією наразі призводить фактично до її блокування.

У Міноборони також відзначили, що військовослужбовці, які входять до складу робочої групи і не мають стосунку до виробництва, не висловили заперечень щодо впровадження в користування більш ефективного бронежилету.

Разом з тим, в міністерстві не збираються обмежувати велику кількість експертів, які беруть участь в роботі. «Як тільки ми закриємось, буде багато підстав звинуватити нас в закритості, або в тому, що ми діємо в інтересах конкретного виробника. І це знову будуть звинувачення в корупції», – зазначили в Міноборони.

Нагадаємо, що в 2018 році в частинах ЗСУ були проведені випробування оновлених та нових моделей бронежилетів від НВП «Темп-3000», RAROG™, «Балістики» та MATE™, а у березні цього року Міністерство оборони закупило 20 000 бронежилетів «Корсар М3с-1-4» у НВП «Темп-3000» за 176 млн. гривень.