Прозорий бюджет МОУ, скасування призову, достойне життя військовим і зарплати як у НАТО – «Зе-експерт»

Збройні Сили України гарант Національної безпеки

Іван Апаршин, військовий експерт команди Володимира Зеленського, окреслив «ключові позиції стосовно сфери національної безпеки і оборони, на яких стоятиме нова влада».

Про це він вчора, 22 квітня, написав у своєму блозі на сайті obozrevatel.com.

Далі пряма мова.

Апаршин

Перша позиція. Армія буде професійною та добровільною (без ганебного примусового призову). Вона буде підсилена постійно діючим резервом та системою територіальної оборони.

Друга позиція. До керівництва армією будуть залучені бойові офіцери, які націлені на перемогу та здатні зберегти життя солдата.

Третя позиція. Бюджет Міністерства оборони буде максимально відкритий для громадськості. Кожна людина матиме можливість проконтролювати кожну копійку, ефективність використання і доведення її до солдата. Ми не збираємося продовжувати практику приховування видатків на якісь закриті програми і незрозумілі нікому проекти. Саме ця відкритість і ефективність дасть можливість збільшити розміри грошового забезпечення військовослужбовців та довести його рівень до рівня грошового забезпечення у країнах-членах НАТО.

Четверта позиція. Держава забезпечить достойне життя військовослужбовця і у час, коли він служить, і тоді, коли він вже звільнений у запас або у відставку. Службове побутове житло – у найкоротші строки. Соціальний пакет для військовослужбовців, куди входить медичне страхування, можливість навчання у вищих військових навчальних закладах, підтримка сімей військовослужбовців і так далі.

Окреме питання – добровольці. Всі громадяни України, які брали участь у відсічі агресії і які до цього часу ще не отримали посвідчення УБД або документально не підтверджено, що вони є учасниками бойових дій - по кожному персонально буде вивчено стан його справ і по кожному персонально буде прийняте рішення. Персонально. Ми вже думаємо над цим питанням – із залученням добровольців.

П’ята позиція – державне оборонне замовлення. Воно буде максимально у відкритому доступі. Бізнес України абсолютно чітко отримає конкурентні умови роботи на ринку розвитку озброєнь. Умови для всіх будуть рівні - що для державного бізнесу, що для приватного. Армія отримає надсучасну високотехнологічну зброю, а державне оборонне замовлення стане стимулом розвитку фундаментальної науки та проривних технологій.

Державний концерн "Укроборонпром" буде реформований. Ніхто більше не зароблятиме на крові. Він буде позбавлений повноважень щодо формування військово-технічної політики та буде утворено центральний державний орган виконавчої влади, який відповідатиме за формування та реалізацію військово-промислової політики.

Шоста позиція. Сили безпеки та оборони продовжать інтенсивну співпрацю з НАТО та відповідними структурами Європейського Союзу. Зокрема, щодо вирішення питань досягнення взаємосумісності під час проведення можливих спільних операцій. Ми чітко будемо підтримувати виконання тих заходів, які закладені у щорічну Національну програму співробітництва "Україна-Нато" під егідою комісії "Україна-Нато".

Деякі з цих питань реально вирішити за три місяці. На виконання деяких знадобиться рік.

Можу абсолютно точно запевнити: всі, хто якимось чином дотичний до численних напівкримінальних схем щодо паливно-мастильних матеріалів, порушень в системі забезпечення ЗСУ – не уникнуть відповідальності. Документи по всіх цих посадовцях будуть передані до прокуратури для прийняття рішення. Очевидно: посадки будуть.

І останнє. Правда стосовно Іловайська, стосовно Дебальцевого, стосовно початку війни у 2014 році, стосовно захоплення Криму – буде оприлюднена. І максимально доведена до логічного завершення. Вже найближчим часом люди дізнаються правду. Ніхто не збирається нічого ні від кого ховати. І посадові особи, які ухвалювали рішення чи бездіяли там, де треба було діяти – будуть притягнуті до відповідальності.

Читати також:В армії багато зайвого, зокрема земля – її можна роздати і підняти грошове забезпечення – АпаршинДаний матеріал відноситься до авторських публікацій.
Думка редакції може не збігатися із точкою зору авторів матеріалів.