![У Києві спускають на воду новий розвідувальний корабель для ВМСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhWdozOt6m4v8eH4X6AlDA3xQlrYFoWhOlmSTHMHgHSiXYKIPVB0G0eBrKGXRXkHyWyOX4SNoQyn3kbq4SHtTObLKthuM2T7dIdlBsczCLUI0QHDkk-KQHT6-mzJpIlzkuStyF81JsrxJg/s1600/reconvessel-502EM.png)
Сьогодні, 23 квітня, на київському суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському» спустили на воду новий середній розвідувальний корабель для Військово-Морських Сил України.
Хрещеною матір'ю корабля і берегинею його екіпажу стала директор благодійного фонду морського транспорту (Мортранс) Шкамерда Антоніна Іванівна.
Нагадаємо, що у розвідувальний корабель переобладнують один з наявних на заводі готових корпусів суден проекту 502 ЕМ. Загалом на стапелях заводу знаходилось п’ять корпусів проекту 502ЕМ (середній риболовецький морозильний траулер) різного ступеня готовності.
![судно проект 502ЕМ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgjq7vEyabyC-HSyOPml4UC4GFEqzKFBfxSgvFLw7ZGzUaO9nV__mO9iPPVKCO3VwcItpd9k_cG6Jmmp6jlUKph8jwydfpGXC44nj3I5l8OBYxyoZ41SzwpL1_kealYWhRTeGeSvzj_xGk/s1600/502.jpg)
Водотонажність судна (повна) згідно з базовим проектом 1220 тонн, найбільша довжина 54,8 м, ширина 9,8 м, висота борту 5 м, швидкість 11,6 вузлів, дальність плавання понад 7000 миль.
За словами заступника Секретаря РНБО України Сергія Кривоноса розвідувальний корабель обладнаний сучасними засобами ведення радіо-, радіотехнічної, радіолокаційної, оптико-електронної розвідки. «Більшість спеціального обладнання виготовлено в Україні, і відповідає кращим світовим зразкам.
Відео з моментом спуску на воду:
Також на церемонії Міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що вже завершено проектування нового ракетного катеру, який буде озброєний ПКР «Нетун» та дуже потрібний Військово-Морським Силам України, його будівництв повинно розпочатись найближчим часом.
![ua](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgRdR1rBAHnTxXXMwvJkNcNvGDYiAvFt7VMyBi0IywVpCEK7oXKMVI0nOPCHPAQ54Dt2kq3hVJC7KKQWsEjeBf6VjADVRI5EdkQOoZW1hE9thvOYPPDu8AQV7t_fpxhdwBui_wHNx3aSbg4/s1600/2ua.png)
![en](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzj7QrUPNppxz2ky-wAUUew_ZMFJhybhXLWpbUNvoHxoD7ONGneT40J2Xlqr69BlsrMnCajmcqJ_91spsv05baptrJy0tEzFQ5sLG_hqI_fd7zW8eqrf5FM61ewpjJi56qQqmmTaqzpiVP/s1600/2en.png)