ТОП ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

ТОП ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та по...

понеділок, 6 травня 2019 р.

Три бойові бригади ЗСУ отримали почесні найменування

06.05.19
Три бойові бригади ЗСУ отримали почесні найменування

Президент Петро Порошенко підписав указ про присвоєння почесних найменувань військовим частинам ЗС України з метою відновлення історичних традицій національного війська.

Так, указом №192/2019 від 6 травня 2019 року присвоєні почесні найменування:

26-й артилерійській бригаді почесне найменування «імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича», яка надалі йменуватиметься – 26 артилерійська бригада імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича;

Роман Дашкевич — офіцер-артилерист, який на початку Української революції 1917-1919 років сформував та очолив артилерійський підрозділ у складі Корпусу Січових Стрільців. Брав активну участь в запеклих боях з червоногвардійськими частинами, які рвалися до Києва, а в березні 1918 року визволяв місто від російсько-більшовицької окупації. У 1919 році, будучи командиром гарматної бригади Січових Стрільців Дієвої армії УНР, брав активну участь у всіх бойових операціях Армії УНР. Роман Дашкевич вважається одним із засновників сучасної української артилерії.

57-й окремій мотопіхотній бригаді почесне найменування «імені кошового отамана Костя Гордієнка», яка надалі йменуватиметься – 57 окрема мотопіхотна бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка;

Кость Гордієнко був кошовим отаманом Запорізької та Олешківської Січі. На сьогоднішній день там же знаходиться і пункт постійної дислокації підрозділів бригади. Отаман був сподвижником гетьмана Пилипа Орлика. У 1709 році відкрито виступив проти московської окупації України та разом із запорізькими козаками підтримав Гетьмана Івана Мазепу у боротьбі з окупантами.

Бригаді, яка у цей час виконує завдання на передових позиціях боротьби з російським агресором, бойовий прапор із стрічкою з відповідним почесним найменуванням вручив особисто Президент, якій перебуває з робочим візитом у Донецькій області.

58-й окремій мотопіхотній бригаді почесне найменування «імені гетьмана Івана Виговського», яка надалі йменуватиметься – 58 окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського.

Іван Виговський — український військовий, політичний і державний діяч, гетьмана Війська Запорізького. У битві під Конотопом, де на сьогодні дислокуються підрозділи 58-ї бригади, вщент розбив стотисячну Московську армію 9 липня 1659 року.