Топ ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 14.06.21 Топ ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають ...

середа, 12 червня 2019 р.

США можуть розпочати поставляти Україні ПЗРК

12.06.19
США можуть розпочати поставки Україні ПЗРК

Виключити обмеження на продаж переносних зенітних ракетних комплексів – поправка до закону про фінансування міноборони США, яка може дозволити поставляти ракети Україні.

Ініціатори поправки – провідні законодавців комітету Палати представників з міжнародних справ демократ Еліот Енгел і республіканець Майкл Мак-Кол, повідомляє Defense Express.

Такий крок стане чітким сигналом Кремлю про позицію Конгресу щодо війни в Україні. На думку колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера, це логічний наступний крок після рішення США поставляти ракети Javelin українським збройним силам.

«Не думаю, що це породить більше проблем, ніж поява ракет Javelin», – заявив Пайфер, який сьогодні є науковим співробітником Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі при Стенфордському університеті.

Пайфер також зазначив, що для ПЗРК поки не знайдеться негайного бойового застосування, оскільки російські військові літаки не використовувалися в конфлікті. Однак обидві сторони конфлікту широко використовують безпілотники.

Ініціатива є частиною більш широких зусиль Конгресу щодо посилення військової підтримки України. Два окремі законопроекти, які знаходяться на розгляді в Палаті представників і Сенаті, передбачають надання Україні щорічної військової допомоги в розмірі до 300 мільйонів доларів – більше, ніж в попередні роки.

Також Законопроект Палати представників вперше закликає поставляти Україні протикорабельні ракети та озброєння берегової оборони – у відповідь на інцидент у листопаді 2018 року, коли російські військові кораблі захопили три українських судна і 24 моряки в Керченській протоці поблизу Кримського півострова.

США можуть розпочати поставки Україні ПЗРК Запуск ПКР RGM-84 Harpoon

Читати також:Міноборони США уклало контракт на виготовлення ПТРК Javelin для поставок Україні