ТОП ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

ТОП ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та по...

середа, 12 червня 2019 р.

ВМСУ отримають від США ще чотири «Айленди»

12.06.19
ВМСУ отримають від США ще чотири Айленди

Військово-Морські Сили ЗС України отримають у якості допомоги ще кілька американських 30-метрових патрульних катерів типу «Island» (на додачу до двох, що вже передані).

Про це повідомляє «Думская» з посиланням на джерело у штабі ВМСУ.

Наразі тривають перемовини щодо передачі Україні ще чотирьох одиниць. Як і першу пару «Айлендів» кораблі будуть передані безкоштовно. Необхідно лише визначитися з модернізацією комплексу радіотехнічного озброєння та іншими технічними моментами.

Згідно з наведеними даними, українські фахівці вже оглянули кілька колишніх американських катерів берегової охорони та вибрали ті, які підходять.

Джерело додало, що у Військово-Морських Силах планують сформувати дивізіон з шести «Island», який не тільки зможе контролювати ближню морську зону, але і буде виходити в Середземне море для підтримки кораблів НАТО.

Повідомляється, що катери повинні отримати різноманітне озброєння – від мінно-тральних модулів, що зараз критично важливо для України, до американських протикорабельних ракет «Гарпун» (є варіант установки українських ПКР «Нептун»).

Нагадаємо, першим двом українським «Айлендам» вже присвоєні імена та бортові номери – «Старобільськ» (P190) і «Слов'янськ» (P191). Кораблі прибудуть до Одеси на початку вересня цього року. Екіпажі вилетять в американський Балтимор, де перебувають катери, за кілька днів.