Контррозвідка спіймала чергового російського шпигуна

СБУ спіймало чергового російського шпигуна

Завербований росіянами працівник оборонного підприємства за грошову винагороду збирав та передавав інформацію щодо кількісного та якісного складу військової техніки ЗС України .

Досудове розслідування за фактом вчинення державної зради, за матеріалами контррозвідки СБУ, здійснюється Головним слідчим управлінням Служби безпеки України за процесуального керівництва Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.

Слідством установлено, що працівник одного з державних підприємств оборонно-промислового комплексу під час перебування на території Російської Федерації у 2014 році був завербований співробітником 316-го розвідувального центру Головного управління (колишнє ГРУ) Генерального Штабу Збройних Сил Російської Федерації з метою збирання та передачі інформації військового характеру для використання під час проведення підривної діяльності проти нашої держави.

У подальшому вказаний громадянин України, на виконання завдань російської розвідки, за грошову винагороду збирав та передавав інформацію щодо кількісного та якісного складу військової техніки Збройних Сил України, яка надходила на ремонт до державного оборонного підприємства, стану її боєготовності, комплектності, приналежності до конкретних військових частин та інші відомості військового характеру, що, в свою чергу, може завдати шкоду державній безпеці та обороноздатності України.

3 липня 2019 року, під час спроби перетину державного кордону України в напрямку Російської Федерації, слідчими та оперативними співробітниками СБУ зазначену особу затримано в порядку ст. 208 КПК України та вилучено флешносії і мобільні телефони з інформацією, яку останній повинен був передати співробітнику ГУ ГШ ЗС РФ під час чергової зустрічі у м. Воронежі РФ.

Того ж дня йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).

Вчора, 4 липня, слідчим суддею Шевченківського районного суду міста Києва стосовно підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з одночасним визначенням застави у розмірі 1,7 млн грн.Використані джерела:
Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України