Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 11 липня 2019 р.

Військовим можуть повернути три додаткові відпустки

11.07.19
Військовим можуть повернути додаткові відпустки

З 2014 року у зв'язку з дією в країні особливого періоду було припинено надання додаткових відпусток військовим — учасникам бойових дій та у відпусток зв'язку з навчанням.

Але, як писали Ukrainian Military Pages, нещодавно Верховний Суд, розглянувши зразкову справу за позовом одного з військовослужбовців, дійшов висновку, що припинення відпустки на час особливого періоду не означає припинення права на відпустку.

Це право на відпустку може бути реалізовано в один із двох способів: безпосереднє надання особі відпустки після закінчення особливого періоду, який може тривати невизначений термін, або виплата особі грошової компенсації.

— Ми відреагували на таке рішення Верховного Суду, — зазначив під час брифінгу в АрміяInform заступник директора Департаменту військової освіти, науки, гуманітарної та соціальної політики Міноборони Вадим Артамощенко. — Було проведено кілька консультацій у профільних комітетах Верховної Ради, в Міністерстві соціальної політики та Міністерстві фінансів. На сьогодні питання грошової компенсації за неотриману в особливий період додаткову відпустку учасниками бойових дій опрацьовується Департаментом фінансів Міноборони. Зі свого боку наш департамент підготував зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» щодо відновлення права військовослужбовців в особливий період на додаткові відпустки:

  • додаткові відпустки учасникам бойових дій і особам з інвалідністю внаслідок війни;
  • у зв’язку з навчанням;
  • додаткову відпустку військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи «А» 1 групи.

Читати також:

Верховний Суд постановив враховувати індексацію для розрахунку пенсії військовослужбовцямфото © Аліса Бірюкова