Штаб ООС приховує обстріли з боку ворога створюючи ілюзію дотримання бойовиками перемир'я

обстрілів з боку окупантів

Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm звернули увагу на розбіжності у підрахунках обстрілів з боку російських окупаційних сил на Донбасі в звітах ОБСЄ і пресцентру ООС.

Виявилось, що ОБСЄ фіксує більше обстрілів з боку окупантів, ніж повідомляє пресцентр ООС. І якщо різну кількість обстрілів у звітах ОБСЄ та ООС ще можна пояснити різною методологією підрахунків, то відсутність інформації про обстріли наштовхує на думку, що пресцентр ООС намагається більш позитивно оцінити «перемир'я», ніж міжнародні спостерігачі.

На основі зібраної InformNapalm інформації, журналісти видання Тексти зробили інфографіку, яку ми також публікуємо сьогодні для наочної демонстрації статистики.

обстрілів з боку окупантів обстрілів з боку окупантів

Нагадаємо, що 17 липня на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську були досягнуті домовленості про безстрокове перемір’я та припиненню вогню з 00:01 21 липня.

Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm зібрали інформацію про порушення, здійснені військовими формуваннями російської гібридної армії на Донбасі з прес-релізів прес-центру Операції Об’єднаних Сил (ООС) та звітів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні, також зведення Міноборони України щодо ситуації в районі проведення Операції об’єднаних сил в хронологічному порядку. Опрацьовуючи звіти, волонтери звернули увагу, що прес-центр ООС не повідомляє про всі обстріли зі сторони ворога. InformNapalm звернувся до прес-центру ООС з проханням прокоментувати різницю у повідомленнях, але поки не отримав ніяких коментарів.

Також вони отримали деякі неофіційні коментарі від представника ОБСЄ, який зазначив, що у ОБСЄ та ООС різна методологія розрахунків. Наприклад, ООС рахує 1 обстріл (в якому може бути багато розривів) за 1 порушення припинення вогню, а ОБСЄ рахує кожний окремий інцидент застосування зброї.

Але це не пояснює, наприклад, чому коли ООС повідомляли, що взагалі все було тихо, то у звітах ОБСЄ все ж таки вказували на порушення з боку бойовиків.