Чехія придбає гелікоптери AH-1Z Viper та UH-1Y Venom

24.08.19
Чехія придбає гелікоптери AH-1Z Viper та UH-1Y Venom

Чехія придбає 12 гелікоптерів у американської компанії Bell Helicopter Textron Inc, зокрема чотири ударних Bell AH-1Z Viper та вісім багатоцільових гелікоптерів Bell UH-1Y Venom.

Про це 22 серпня повідомив чеський міністр оборони Любомир Метнар. За словами міністра комбінація двох машин є більш доцільною, ніж придбання багатоцільових Black Hawk.

Раніше повідомлялось, що США запропонували обрати з двох варіантів: купити 12 багатоцільових гелікоптерів Black Hawk моделей UH-60 за $589,9 млн, або вісім багатоцільових UH-1 Venom та чотири ударних AH-1 Viper за $645,9 млн

Підписання угоди очікується до кінця 2019 року, гелікоптери ж надійдуть до 2023 року.

Bell UH-1Y Venom (також має назву Super Huey) – остання версія багатоцільового UH-1 Huey. Двомоторний UH-1Y має нові двигуни, трансмісію, чотирилопатевий гвинт з композитними лопатями, цифрову кабіну та збільшену вантажопідйомність. На 84% уніфікований із AH-1Z.

Bell AH-1Z Viper (також Zulu Cobra) – ударний гелікоптер з двома двигунами на базі AH-1W SuperCobra. Має чотирилопатеву, композитну систему несучого гвинта, форсовану трансмісію, дві майже ідентичні «скляні» кабіни і нову систему прицілювання, яка дозволяє наводити зброю вдень та вночі. У систему озброєння інтегровані ракети класу «повітря-повітря».

UH-1Y та AH-1Z перебувають на озброєнні КМП США з 2008 та 2010 років відповідно.