136,5 млн євро витратять на французькі катери для ДПСУ

Уряд підтримав проєкт посилення морської охорони

20 сучасних французьких патрульних катерів OCEA отримає Морська охорона протягом трьох років – Уряд підтримав проєкт посилення системи морської безпеки та охорони кордону

Повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ України.

«Сьогодні ми презентуємо великий та надважливий структурний проєкт посилення системи охорони морських кордонів. В рамках якого для потреб Держприкордонслужби Україна закуповує 20 французьких патрульних кораблів ОСЕА», – сказав Арсен Аваков.

Це перший крок до реалізації масштабного проєкту. Велику угоду незабаром буде підписано між урядами України та Франції, після чого Верховна Рада її ратифікує. За три роки Державна прикордонна служба України отримає 20 найсучасніших патрульних кораблів французької компанії ОСЕА. Це вже другий, після авіації МВС, за масштабом україно-французький проєкт.

Вартість контракту становить 136,5 млн євро: «Реалізація проєкту планується в тому числі з частковим фінансуванням за рахунок кредитних коштів, як комерційних банків, так і за рахунок казначейської позики Міністерства фінансів Франції. Кредит надає держава Франція. 15% виплачує Україна з бюджету. 85% кредитні кошти», – наголосив міністр внутрішніх справ.

Окрім виробництва та поставок суден, проєкт включає систему сервісного обслуговування, підготовку 240 членів екіпажу та 120 осіб технічного персоналу, запасні частини та інструменти, які необхідні для технічного обслуговування протягом 2 років експлуатації (або 2400 годин), технічну підтримку в Україні (по одному техніку та інженеру компанії виробника) протягом 60 місяців з дати поставки першого корабля в Україну, доставку кораблів в Одесу та страхування на час переходу.

32-х метровий алюмінієвий патрульний катер Ocea FPB 98 здатен розвивати швидкість до 35 вузлів. Екіпаж катеру – 14 осіб. Дальність ходу 1200 миль при швидкості 12 вузлів. Аналогічні катери, що поставлялися до Алжиру були озброєні 30-мм артустановкою DS30B.

Уряд підтримав проєкт посилення морської охорони Уряд підтримав проєкт посилення морської охорони Уряд підтримав проєкт посилення морської охорони