Нові капелюхи та підбори отримають жінки-військові

Нові капелюхи та підбори отримають жінки-військові

Капелюх на кшталт натовського, але з українським мотивом носитимуть пані офіцерки – завершилося тестування суто жіночої повсякденної форми одягу.

Новинки жіночого військового гардероба: сорочку, джемпер, штани, краватку, взуття чотирьох моделей, капелюх – упродовж місяця носили жінки- зв’язківці, повідомляє АрміяInform.

Спеціалісти Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України вкотре підтвердили стару й добру істину: «Скільки жінок, стільки й думок, усім не догодиш!» Особливо, коли це стосується одягу або підборів.

— Для нас взуття стало найбільшою проблемою. Різній віковій групі подобаються різні моделі. Молодші просять високі підбори, старші ж навпаки. А з приводу висоти підйому – взагалі окрема тема, у кожної свої вимоги через фізіологічні властивості стопи, – розповів начальник управління розробки речового майна ГУ РСМЗ ЗС України підполковник Віталій Рябов.

До речі, висота підборів взуття від 5 до 7 см. Фахівці кажуть, найімовірніше, зупиняться на двох варіантах жіночих туфель. Щодо штанів, джемпера, краватки та нового капелюха – тут без зауважень, жінки задоволені вдосконаленнями цих зразків.

Нові капелюхи та підбори отримають жінки-військові

У штанах завдяки виточкам ззаду тепер немає кишень, вони підкреслюють жіночу фігуру, стали трохи звуженими. Однак дехто завважує, що кишені все ж потрібні.

Тризуб замість гудзика на краватці

Нові капелюхи та підбори отримають жінки-військові

Жіноча краватка, на думку багатьох, так само, як і чоловіча, надає стриманості військового образу. Розробники подбали про те, щоб цей виріб був суто жіночим. Маленькою цікавинкою тут буде тризуб замість ґудзика у центрі, що нагадуватиме защіпку, яку носять чоловіки. Пропозицію на затвердження щодо змін зразків військового одягу вже подали.

Також фахівці підібрали близько десяти зразків головних уборів, досліджуючи військову форму країн-членів НАТО, деякі елементи зменшували, деякі збільшували, додавали різний матеріал від картону до пластику. Словом, модифікували, як могли. Так і з’явився цей симбіоз ідей.

Нові капелюхи та підбори отримають жінки-військові

— Гадаю, це найкращий варіант головного убору за всі попередні. Кашкет – занадто чоловічий, берет – не дуже зручний. А ось капелюх можна чудово зафіксувати, він має естетичний дизайн, не псує зачіску. Навіть по-іншому почуваєшся. А ще він не залишає слід смужечки на лобі, коли довго носиш, – сміється пані офіцерка.

Для старшого офіцерського складу капелюх планують оздобити вишитими дубовими листями золотавого кольору (?!). А для сержантського складу — шкіряними елементами (?!). Наразі лячно уявити до чого дійде фантазія наших розробників.

Повідомляється, що усі зауваження та пропозиції жінок-військовослужбовців, які тестували нові зразки одностроїв, вивчать і проаналізують. До кінця року заплановано розробити технічні специфікації цих предметів, щоб уже із січня 2020 року можна було їх закуповувати.

Наступного року заплановано проведення військових випробувань шапок зимових повсякденних (які теж відрізнятимуться від чоловічих), плащів демисезонних, білизни.