Слуги народу подали законопроєкт про збільшення окладів військовослужбовцям

Слуги народу подали законопроєкт про збільшення окладів військовослужбовцям

Збільшити посадові оклади та оклади за військове звання військовим, а також прив'язати їх до прожиткового мінімуму для автоматичного щорічного перерахунку хочуть у «Слузі народу».

Відповідний законопроєкт зареєстрований 29 жовтня 2019 року за № 2343, окрім дев'яти «слуг народу», співавторами також виступають депутати Михайло Забродський від «Європейської солідарності» та Роман Костенко від «Голосу».

Проєктом пропонується доповнити статтю 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» новим пунктом такого змісту:

Мінімальний розмір посадового окладу військовослужбовця (крім військовослужбовця строкової служби) не може бути меншим розміру двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, а мінімальний розмір окладу за військовим званням – одного розміру такого прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, що зараз відповідно до постанови КМУ від 30 серпня 2017 №704 мінімальний посадовий оклад (1 тарифний розряд) складає 2470 грн – визначений у розмірі 1,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня 2018 р. (1762 грн), а мінімальний оклад за звання «солдат» складає 530 грн – визначається коефіцієнтом 0,3

Частка окладів за посадою та званням від загального розміру грошового забезпечення наразі складає біля 30-35%, решта премії та надбавки. При цьому мінімальне грошове забезпечення солдата у ЗСУ трохи більше за 10 тисяч гривень.

Також варто зауважити, що прив'язка окладів до прожиткового мінімуму на 1 січня календарного року та автоматичний щорічний їх перерахунок, були передбачені у першій редакції постанови, але перед набуттям чинності були замінені на фіксоване значення прожиткового мінімуму на 1.01.2018 (1762 грн), щоб не перераховувати військові пенсій при щорічному збільшенні окладів.

Для прикладу, з 1 січня 2020 року пропонується встановити прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2102 грн. Відповідно у такому разі мінімальний посадовий оклад зросте на 41% до 4200 грн, а за званням на 75% до 2100 грн. Водночас проєкт передбачає, що зміни у разі їх схвалення, почнуть діяти з 1 січня 2021 року.