![Відділи спеціальних дій Одеського та Маріупольського загонів морської охорони ДПСУ отримали малі катери виробництва харківського підприємства Бріг ЛТД](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj9GCNmdXpdzEeOriaBe25xdY_kmBCcl21Bmk7rzaVbYonPx41pSqddi1ajZPXoYEEdEADjL3M_UMWhQ9VNWFwH7VS6kSM_cbRBpIvm0qIGvsQLzy35CWzOiSgjnVcL8a14oK8hO_Bz18E/s1600/578.png)
Про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби.
Регіональним управлінням Морської охорони було розроблено технічне завдання та сформульовані чіткі вимоги до майбутніх катерів: швидкість, маневреність, місткість, дальність плавання, оснащення сучасною навігаційною та радіолокаційною технікою, засобами зв’язку, ергономічність корпусу, витрат пального і т.п.
![Відділи спеціальних дій Одеського та Маріупольського загонів морської охорони ДПСУ отримали малі катери виробництва харківського підприємства Бріг ЛТД](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjcgrpPbvcGb0zY6FwGdJOcyEEbskZxKkeNPqtvDYIf19IB1QQv3EIZLUd-6Rj0TlQ7lQxuVFejsa8NBRnLoiYACKTTJx0J-96FshBmkBvLVftYJiv33yRbNS7swrWCdojdXq1ayb4qsBk/s1600/news_20191228_093253_1577518373.jpg)
Катери оснащені стаціонарним дизельним двигуном, мають запас пального понад 300 літрів, максимально можуть вмістити 11 бійців, прийняти на борт в загальному 1500 кг, тобто збільшену штурмову групу в повному екіпіруванні. Важливо, що ці катери оснащені спеціальним трапом для підняття водолаза, що дозволить проводити підводні огляди суден, наприклад, на рейдових стоянках або у відкритому морі до заходу судна в порт. А також, в комплекті з катером поставлений трейлер для наземного транспортування катеру. Таким чином, спецпідрозділ має підвищену мобільність і може переміщуватися для точкових дій на різних ділянках узбережжя та різних водоймах прикордоння.
![Відділи спеціальних дій Одеського та Маріупольського загонів морської охорони ДПСУ отримали малі катери виробництва харківського підприємства Бріг ЛТД](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjtQxEKkGvuzd2wffsrLbthqKmkjerUHtuIND9TAAe7GPG2ZA4omoxGiYGwWuM-D9zMrzQGQl3TjYYcRrITStsGJLCPGVvjGygykcSYyFt6vfHJap5G3jv40Y1Vv1lklhkz5XnwsulU3aQ/s1600/news_20191228_093259_1577518379.jpg)
На ходових випробуваннях «Бріги» продемонстрували швидкість від 32 до 35 вузлів (близько 70 км/год), залежно від завантаження. Вже з початком нового навігаційного сезону підрозділи спеціальних дій на Азовському і Чорному морях виходитимуть на службу на нових катерах.