Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 27 грудня 2019 р.

КБ «Південне» про ракетні комплекси «Точка-У» та «Сапсан»

КБ Південне про ракетні комплекси Точка-У та Сапсан

Протягом року КБ «Південне» спільно з підприємствами української кооперації здійснювало подовження строків експлуатації, модернізації існуючих і створення нових зразків озброєння.

Про це повідомляє пресслужба КБ «Південне».

Зокрема, у 2019 році відбулися успішні вогневі випробування маршових двигунів і розпочаті дослідницькі випробувальні пуски тактичних ракет ракетного комплексу 9К79-1 «Точка-У», що знаходиться на озброєнні 19-ї ракетної бригади «Свята Варвара» Збройних Сил України.

КБ Південне про ракетні комплекси Точка-У та Сапсан КБ Південне про ракетні комплекси Точка-У та Сапсан

Також продовжується наземне експериментальне відпрацювання вузлів і систем вітчизняного оперативно-тактичного комплексу (ОТРК) «Сапсан», його самохідної пускової установки. Ведеться відпрацювання автономної системи керування з використанням програмного забезпечення власної розробки Конструкторського бюро «Південне».

Цьогоріч розпочаті випробування реактивного снаряду «Тайфун-1». На його базі проводяться роботи зі створення керованого снаряду «Тайфун-1М», а також модернізованих версій принципово нових реактивних систем залпового вогню «Тайфун-2» і «Тайфун-4».

Продовжуються проєктні роботи зі створення надзвукової крилатої ракети класу «поверхня-поверхня», надзвукової керованої ракети «повітря-поверхня» «Блискавка» та крилатої ракети із дорозгінним ступенем, яка поєднає переваги надзвукових та дозвукових ракет.

Читати також:Німеччина заблокувала спільну з Україною розробку ЗРК

Новим напрямком робіт для КБ «Південне» стало створення засобів боротьби з безпілотними літальними апаратами. У цьому році вдало проведені комплексні випробування.

Опрацьовується можливість модернізації зенітних комплексів та створення вітчизняних зразків.


Перше фото (ТРК «Точка-У» на параді у Києві) © Олександра Гончарова