![У навчальному центрі відкрили унікальну смугу перешкод](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEipLUenr5YkarB8w6UxAIuRvQctNVMFQpP_NPBDYWmX-AhwpvD36RcAa7EPs92e37d3kxhpaTDZ-Dwc9-p9uy62wD2RVMP1joqnP4HlKdqUlRXBzhytQX4j94j15BdcUSh1ZYSoLPXVCPQ/s1600/578.jpg)
Про це повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяInform.
За оцінками іноземних експертів, що перебувають на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, ця смуга є однієї з найдовших і складніших у східній та центральній Європі. Її створювали на основі вимог наших розвідників, які пройшли гарт АТО/ООС.
![У навчальному центрі відкрили унікальну смугу перешкод](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhuU364kPSpRbR7NOhLfZPfYg8eulzT6Bp6F81hfWXvZ3UFwaa6Vi6p_pLhGjdbcqHXw5cH2tq2wfis2vJaiRHTDhnO3K0DP_WYb2dt8PhIz-LcakooIH5qnd_3b3zHNlJdSVijnbU3MDI/s1600/dva-8.jpg)
Смуга розпочинається імітацією десантування «по-штурмовому» з гелікоптера та складається з 26 перешкод, кожну з яких можна модифікувати на розсуд інструктора – ставити розтяжки, мінні поля чи навіть засідки. Комплекс вимагає від розвідника не лише витривалості та сили – тут потрібен потужний командний дух аби перемогти свої страхи.
![У навчальному центрі відкрили унікальну смугу перешкод](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0GFCXVXHkLw49x7wy6zLPuOVHLwA2g3M-H2LwKG1VTJiGeMKa7J2zHCdnxmzRdeaKa_bumyZBSJPztnoKpnxzttbzqxSK52xVqe9L2-q-cLcFKe-HE_sZgP1KfF8dLiz7WGEJOrFq6so/s1600/dva-7.jpg)
Нагадаємо, що Ukrainian Military Pages раніше докладно розповідали, які перешкоди будуть збудовані у 49-му навчальному центрі розвідки (входить у структуру 184-го навчального центру). На створення унікальної смго об'єкту перешкод держава витратила 1,6 млнч гривень.
Нормативів чи норм проходження такої смуги перешкод немає. Саме тому підрозділи, що тренуються і навчаються тут, наразі в буквальному розумінні відпрацьовують новітні стандарти, за якими готуватимуть українських та, можливо, й іноземних розвідників. Вже ведуться перемовини про підготовку тут іноземних фахівців.
![У навчальному центрі відкрили унікальну смугу перешкод](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiYaj3xZ6WlOjDWmhDltW9A8lnMrY5XkiZG3a6BKhpNbkjGXOpWBzTd0x9XmF0yMUCfjb92ec1NPfYwm-5gl7Yg2eWBjzYMl8SfBDMH9M18J7KSPCNTjXMOwsuUVjdMz3qqkZAySJG9yiE/s1600/dva-4.jpg)