Топ ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 14.06.21 Топ ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають ...

субота, 11 січня 2020 р.

Іран визнав, що помилково збив український літак

11.01.20
Іран визнав, що помилково збив український літак

Іран визнав, що літак Boeing 737-800 компанії Міжнародні авіалінії України (МАУ) був ненавмисно збитий ракетою іранського ППО, оскільки його прийняли за ворожий об'єкт.

Про це повідомив у своїй заяві генеральний штаб Збройних сил Ірану, повідомляє Hromadske.ua з посиланням на іранський телеканал PressTV.

У заяві йдеться, що іранські військові «ненавмисне» збили український літак, внаслідок чого загинуло 176 людей. Причиною назвали «людський фактор». Зазначається, що відповідальних за трагедією буде покарано, а іранський уряд приносить вибачення сім'ям загиблих.

Іранські військові також повідомили, що в день аварії літака помітили зростання активності американських військових літаків навколо кордонів Ірану, а іранські військові помітили повітряні цілі, які начебто рухалися в бік іранських військових об'єктів, додає CNN. Низка оборонних центрів зафіксували посилену активність у повітряному просторі на своїх радарах, через що війська протиповітряної оборони Ірану були приведені в бойову готовність.

Іран визнав, що помилково збив український літак

Уточнюється, збитий літак сплутали з ворожою ціллю після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції — військової структури Ірану, що діє паралельно зі збройними силами.

«Військові були в стані найвищої бойової готовності. У таких умовах — через людський фактор і цілком ненавмисне — рейс було збито», — йдеться в заяві.

Свої співчуття вже висловив міністр закордонних справ Ірану Мохамад Джавад Зариф. Він, утім, також додав, що людський фактор, який і призвів до трагедії, спричинила криза викликана «авантюризмом США».

У свою чергу президент Ірану Хасан Роухані додав, що розслідування аварії триває, і винних буде притягнуто до відповідальності.